Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
20.02.2024
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
1. Постачальник електричної енергії своїм листом від 02.02.2024 року (лист отримали 12.02.2024 року) поставив до відома про зміну послуг з передачі електричної енергії з 01 січня 2024 року, що впливає на зміну за 1 кВт електричної енергії в сторону збільшення та направив для підписання додаткову угоду про збільшення ціни з 1 січня 2024 року. Чи правомірними будуть дії замовника підписати додаткову угоду у лютому про підвищення ціни за січень? 2. Своєю Постановою Велика Палата Верховного суду України по справі №922/2321/22 прийняв рішення, яким допускається збільшення ціни на електричну енергію лише на 10% на термін дії договору. Яка думка Мінекономіки з цього приводу?
Відповідь
19.03.2024
Запитання      Тема: Відкриті торги
НЕ відбулися торги через ЦЗО. Чи має право Замовник укласти договір відповідно до п. 13 Особливостей
Відповідь
31.01.2024
Запитання      Тема: Планування закупівель
ВІДДІЛ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ вимагає від мене (Уповноваженої особи) надавати їм на узгодження всі конкурентні листи . Вимагають робити конкурентні листи на допорогові закупівлі які проводяться без електронної системи по прямим договорам і конкурентні листи, які формує майданчик ПРОЗОРО. В Прозоро вибираючи переможця я підписую своїм електронним ключем і раптом що, то відповідати мені і штрафи мені. То відповідати буду за власні помилки, а не за те що вони хочуть. А що робити з конкурентними листами на допорогові закупівлі? Чому я повинна їх робити і яким Законом це прописано. Мені здається що тут виникає конфлікт інтересів або навіть корупція. Допоможіть розібратись
Відповідь
26.02.2024
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Доброго дня! Нами укладено договір на постачання електричної енергії. При цьому фактична закупівельна ціна за 1 кВт/год в розрахунковому періоді розраховується за формулою, яка прописана в договорі. Договір встановлює формульне ціноутворення, яке передбачає застосування актуальних станом на відповідний розрахунковий період, відомостей щодо кожної складової формули, визначеної у комерційній пропозиції договору. Просимо надати розяснення чи потрібно укладати в такому випадку додаткову угоду (на зміну ціни за 1 кВт/год та відповідно суми договору) та оприлюднювати повідомлення про внесення змін до договору?
Відповідь
14.03.2024
Запитання      Тема: Інше
Добрий день! 22 лютого 2024 року Придніпровське МУВГ звернулось до Мінекономіки України, як Уповноваженого органу, який здійснює регулювання та реалізує державну політику у сфері закупівель, з питанням щодо повернення або неповернення грошового забезпечення виконання договору постачання. В даному випадку мова їдеться про закупівлі: UA-2021-10-01-001085-c та UA-2021-10-01-002399-a. На теперішній час питання не втратило своєї актуальності та управління чекає на отримання консультації від Уповноваженого органу. Дякуємо! "Умовами тендерної документації щодо закупівлі електричної енергії на 2022 рік було передбачено внесення забезпечення виконання договору. Постачальник виконав вказане зобов’язання, договір було укладено. Умовами закупівлі та Договором зазначено, що терміни постачання електроенергії становлять – з 01.01.2022 року по 31.12.2022 р. В зв’язку із збройною агресією рф та захопленням виробничих потужностей, Замовник, з 01.08.2022 року, зупинив господарчу діяльність та оголосив простій. Про це було повідомлено Постачальника, який із вказаної дати завершив постачання електроенергії та припинив нарахування її вартості. При цьому, змін до Договору про закупівлю щодо коригування терміну постачання та фактичного обсягу електричної енергії сторонами не вносились, Додаткові угоди не укладались. В 2023 році рішенням господарського суду, на користь Постачальника із Замовника було стягнуто заборгованість за спожиту електроенергію у червні та липні місяці 2022 року. Після набрання судовим рішенням чинності, Постачальник звернувся з вимогою щодо повернення грошового забезпечення виконання договору. Вимога аргументована тим, що стягнення із Замовника заборгованості за спожиту електроенергію є начебто одночасно підтвердженням виконання Постачальником умов Договору. Тобто, на теперішній час умови Договору не є відкоригованими щодо обсягу та терміну постачання, загальної вартості; договір не визнаний в установленому законом порядку недійсним або нікчемним; питання щодо визнання договору виконаним та повернення грошового забезпечення в суді не розглядались. Чи є у Замовника підстава для повернення у 2024 році грошового забезпечення виконання договору на постачання електроенергії у 2022 р. вже поза межами його дії при зазначених обставинах?"
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json