Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
09.08.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1955 / 1924
Доброго дня! Підскажіть будь-ласка як правильно здійснити закупівлю без порушення законодавстава. Наша установа закуповує електричну енергію до кінця року. За сумою закупівлі вирішено здійснити закупівлю через електронний каталог по запиту ціни пропозицій з фіксованим тарифом на 3 місяці. Учасник підтвердив намір укласти договір за певною ціною, але на дату укладання договору в усній формі повідомили, що згодні підписати договір, але одразу за договором укласти додаткову угоду на збільшення ціни за одиницю товару до 10%. Питання: чи правомірно учасник за таких умов закупівлі (фіксований тариф) хоче підняти ціну за одиницю товару?
Відповідь
04.09.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1954 / 1933
Наше підприємство проводило відкриті торги з особливостями на суму 170000 грн без пдв, торги не відбулись. Чи можемо ми укласти договір про закупівлю без використання електронної системи з публікацією звіту на суму 204000 грн. з пдв, якщо учасник платник ПДВ. В тендерній документації не зазначалось підвищення вартості закупівлі та те що при укладанні договору про закупівлю ПДВ буде нараховуватись згідно чинного законодавства?
Відповідь
09.02.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1954 / 1947
Наразі, публічні закупівлі регулюються Законом України «Про публічні закупівлі» ( далі – Закон)з урахуванням Особливостей, які затверджені, Постановою Уряду № 1178 від 12.10.2022 “Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування”( далі - Особливості). У пункті 14 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Уряду від 12.10.2022 № 1178, встановлено, що закупівля відповідно до цих особливостей здійснюється замовником на підставі наявної потреби або в разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів). Запланована закупівля включається до річного плану закупівель замовника відповідно до статті 4 Закону Згідно зі статтею 4 Закону закупівлю здійснюють відповідно до річного плану, який безоплатно оприлюднюється замовником в електронній системі закупівель протягом 5 робочих днів з дня затвердження річного плану або змін до нього. У замовників публічних закупівель виникають питання та ТОВ «Тендерне Агенство Радник» звертаєтся до вас за роз’ясненням щодо планування: Як правильно при внесенні змін до річного плану: замовник публікує зміни до річного плану (вносить новий рядок плану) або публікує оновлений річний план? Наприклад замовник публікував план на проведення відкритих торгів, але вони не відбулися через відсутність учасників. Замовник може укласти «прямий договір» керуючись підпунктом 6 пункту 13 Особливостей. Замовнику потрібно створити новий рядок плану? Яке визначення буде правильним публікація річного плану чи зміни до річного плану?
Відповідь
26.10.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1954 / 1862
Південно-Східне управління замовника робіт Міністерства оборони України відповідно до визначених повноважень є суб'єктом господарювання в системі МО, що відповідно до наказу МО від 31.05.2021 року №143 виступає замовником будівництва об'єктів військової інфраструктури для МО та ЗСУ, проводить процедури закупівлі та укладає відповідні договори. На даний час перед управлінням стоїть першочергове завдання щодо закупівлі робіт з капітального ремонту/реконструкції/будівництва об'єктів медичної військової інфраструктури (госпіталі), інших будівель та споруд для МО та ЗСУ. Подібні роботи передбачають, як правило, доволі тривалі строки їх виконання. Втім на сайті Мінекономіки в розділі "консультації з питань публічних закупівель" містяться деякі роз'яснення, відповідно до яких строк дії договору, укладеного під час дії воєнного стану, та виконання зобов'язань за ним нібито не може бути довшим за строк дії воєнного стану з можливістю його продовження. На підставі таких роз'яснень органи ДКСУ відмовляють у реєстрації юридичних зобов'язань, в яких строк дії договру зазанчений інший ніж 20.11.2022. Разом з тим реконструкція та будівництво не є швидким процесом, а укази Президента про продовження воєнного стану продовжують його дію на строк від одного до трьох місяців. Більше того, якщо при укладанні договору будівельного підряду строком дії договору зазначити останній день дії воєнного стану, то і термін виконання робіт не може виходити за строк дії договору. І навіть за умови подовження дії воєнного стану (якщо таке буде) у підрядника повинні бути підстави для продовження строків виконання робіт, за порушенння якого договором передбачено штрафні санкції. Таким чином притримуючись такої позиції це фактично значить, що під час дії воєнного стану відстуня можливість укладати договори, роботи за якими проводяться більше трьох місяців. Однак слід зазначити, що ні ЗУ "Про публічні закупівлі" , ні ЗУ "Про оборонні закупівлі", ні ПКМУ 1178 від 12.10.2022, ні ПКМУ 169 від 28.02.2022 не містить жодних положень щодо обмеження строку дії договору про закупівлю. Ці нормативні акти визначають порядок здійснення закупівлі і не можуть диктувати умови щодо положень договору, який укладається за домовленістю сторін.
Відповідь
03.05.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1954 / 1869
Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 169 “Деякі питання здійснення обороних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєного стану” (далі – Постанова 169) передбачено, що публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених Законам України «Про публічні закупівлі». Разом з тим, відповідно до підпункту 2 пункту 1 Постанови 169 та враховуючи лист Міністерства економіки України від 22.04.2022 № 3304-04/16796-06 зазначено, що переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг визначаються рішеннями замовників/державних замовників, що здійснюють такі закупівлі. При цьому під час дії правового режиму воєнного стану на території України, виникає потреба у здійсненні закупівлі товарів, робіт та послуг які не є критично важливими в умовах воєнного стану. Враховуючи вищезазначене, просимо надати роз’яснення щодо можливості здійснювати у період дії воєнного стану закупівлі товарів, робіт та послуг відповідно до норм Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2