Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
09.11.2016
Запитання      Тема: Планування закупівель
Доброго дня. як уповноважена особа маю скласти річний план закупівель 2017 для замовника. у Замовника в наявності діючий договір на обслуговування оргтехніки, укладений в липні 2016р., договір діє до липня 2017 року. Якщо дія договору перевищує 1 рік(договір перехідний з року в рік), для визначення виду процедури закупки(допорогова чи по ЗУ) до уваги при закупівлі даного виду послуг в 2017 році приймається загальна сума договору, що укладений в 2016 році, чи річний бюджет закупки на певний вид послуг на відповідний рік? дякую
Відповідь
07.11.2016
Запитання      Тема: Планування закупівель
Чи закладається в річний план закупівель при плануванні закупівлі електричної енергії та газу на наступний рік ПДВ ?
Відповідь
04.11.2016
Запитання      Тема: Планування закупівель
У додатку до річного плану закупівель складеному до набрання чинності Законом України "Про публічні закупівлі" відповідно до ст. 4 Закону України "Про здійснення публічних закупівель" були передбачені кошти на виконання робіт з капітального ремонту. Відповідно до додатку у липні 2016 року було укладено договори про закупівлю без застосування процедур закупівель, оскільки вартість робіт не перевищувала суми визначені в статті 2 Закону. В листопаді Замовник отримав додаткове фінансування на виконання капітального ремонту за тим самим обєктом. Питання: яким чином Замовник повинен відобрадати кошти в плані закупівель і чи потрібно нам проводити прорцедуру закупівель якщо сума фінансування перевищує 50 тис. грн, але загальна вартість робіт не перевищує 1 500 000 грн.
Відповідь
02.11.2016
Запитання      Тема: Планування закупівель
Доброго дня! Просимо надати роз'яснення стосовно наступного питання. 01.10.2015 набув чинності Закон України «Про ринок природного газу», згідно із статтею 12 якого, постачання природного газу здійснюється за цінами, що вільно встановлюються між постачальником та споживачем. Згідно з роз’ясненням Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 01.12.2015 №3302-05/40083-06 «Щодо закупівлі природного газу та послуг з розподілу природного газу» закупівля природного газу у ліцензованих постачальників природного газу здійснюється замовниками шляхом проведення конкурсних торгів. Закладами освіти обласного підпорядкування у відповідності до Закону України «Про здійснення державних закупівель» (далі – Закон про закупівлі) (діяв для всіх замовників до 01.08.2016 року) наприкінці 2015 року були проведені відкриті торги на закупівлю природного газу на 2016 рік. З переможцями процедур закупівель, у відповідності до запропонованих на торги цін, були укладені договори з терміном дії до 31.12.2016. Однак, у зв’язку з тим, що тарифи на постачання природного газу не підлягають державному регулюванню, бюджетні установи почали отримувати від постачальників листи з попередженнями про збільшення ціни на газ. Зміна істотних умов договору про закупівлю можлива лише у випадках, передбачених Законом про закупівлі. Так, пунктом 2 частини п’ятої статті 40 Закону про закупівлі передбачена можливість зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі. У роз’ясненні Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 07.04.2015 №3302-05/11398-07 «Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю» зазначено, що у залежності від коливання ціни товару на ринку сторони протягом дії договору про закупівлю можуть вносити зміни декілька разів в частині ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків кожного разу з урахуванням попередніх змін, внесених до нього, сукупність яких може перевищувати 10 відсотків від ціни за одиницю товару. При цьому збільшення ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків за умови заборони збільшення загальної суми, визначеної в договорі, може бути досягнуто лише зменшенням обсягу закупівлі (натуральних показників). У разі, якщо сума за невикористанні натуральні показники на 2016 рік буде перевищувати 200 тис. грн. (майже у всіх закладах освіти області для місячного забезпечення природним газом необхідно більш ніж 200 тис. грн.), на цей обсяг необхідно знову проводити відкриті торги. У зв’язку з тим, що проведення процедури відкритих торгів триває близько 1,5 місяців, замовники не встигнуть укласти договори на забезпечення потреби у природному газі на грудень 2016 року. Крім того неконтрольований зріст ціни на природний газ (подекуди збільшення ціни становить близько 30-40 відсотків) призводить до незапланованого перевитрачання бюджетних коштів, яке неприпустимо умовах жорсткої економії. Яким чином діяти бюджетним установам для запобігання зриву безперебійного газопостачання наприкінці 2016 року.
Відповідь
20.10.2016
Запитання      Тема: Планування закупівель
Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького просе надати роз’яснення з наступного питання. Ми здійснили закупівлю комп’ютерної техніки на суму 195 тис. грн. яка була запланована річним планом, а у жовтні нам вділили субвенцію 43 тис. грн. на закупівлю даної техніки. Чи потрібно проводити тендер на 43 тис. грн. які не були заплановані. Дякуємо за відповідь.
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json