Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
28.09.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
6750 / 6522
Школа-інтернат є неприбутковим закладом який повністю фінансується за рахунок обласного бюджету. У 2018 році школа-інтернат підписала договір на постачання природного газу за результатами відкритих торгів. Протягом дії договору станом на 01.08.2018 р. щомісячно укладались додаткові угоди до договору на постачання природного газу у зв’язку із зміною ціни на природний газ. Підвищення були підтверджені довідками Харківської торгово-промислової палати. У вересні постачальник пропонує підвищити ціну на природний газ двома додатковими угодами. Процент підвищення ціни кожної додаткової угоди 10 %. Разом за місяць підвищення складає 20%. Разом з тим, постачальник повідомив листом, що у разі не підписання вищезазначених додаткових угод постачання природного газу у жовтні припиняється. Чи відповідає чинному законодавству підвищення договірної ціни більше ніж на 10 %, але двома додатковими угодами із інтервалом два дні протягом одного календарного місяця?
Відповідь
27.09.2018 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
4820 / 4647
У звязку зі змінами законодавства щодо закупівель електричної енергії та послуг з постачання електричної енергії ми як замовники дизоріентовані в алгоритмі подальших дій. Адже до 11.12.2018 року всі постачальники повинні отримати ліцензії. У бюджетних установ закінчується в грудні бюджетний рік. До 31.12.2018 року підписані договори на постачання електричної енергії. Чи нам, як Замовникам, необхідно розривати діючі договори і заключати з 11.12.2018 року нові (на 20 днів 2018 року) на постачання та розподіл електричної енергії, чи все ж таки можемо оплачувати за надані послуги по діючим Договорам. У листах МЕРТ та розясненнях НКРЕП надана інформація досить розмито, і не зрозумілий порядок дій нам як Замовникам. Це просто безвихідь, адже до завершення бюджетного року у звязку з постійним підняттям цін і так не вистачає коштів на енергоносії. Прошу надати детальні розяснення про наші дії для забезпечення безперебійного постачання електроенергії, яке необхідне нам для виконання нами всіх функці.
Відповідь
27.09.2018 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
6099 / 6209
Добрий день! Просимо надати методичну допомогу та відповідь на наступне питання. Підприємство було обрано переможцем у відкритих торгах та відповідно Підприємством укладено з Замовником договір підряду (надалі –Договір). При підготовці тендерної пропозиції Підприємство користувалось даними, наведеними Замовником в Тендерній документації, в тому числі в технічних вимогах. Згідно технічних вимог, що є додатком до Договору, при улаштуванні верхньої будови колії необхідно було виконати роботи з баластування колій щебеневим баластом. Щебеневий баласт доставляється тепловозами в хопер-дозаторах по залізничній колії. У зв’язку з форс-мажорними обставинами, а саме необхідністю проведення капітального ремонту колії, доставка щебеневого баласту не можлива у засіб, передбачений технічними вимогами до Договору (форс-мажорні обставини підтверджено відповідними довідками ПАТ «Укрзалізниця» та Торгово-промислової палати України). Транспортування щебеневого баласту автомобільним транспортом значно збільшує вартість виконання робіт та потребує збільшення вартості ціни Договору. Згідно з частиною 2 статті 4 Цивільного кодексу України основним актом цивільного законодавства України є Цивільний кодекс України. Враховуючи, що ціна Договору динамічна, отже, відповідно до статті 844 Цивільного кодексу України у разі істотного зростання після укладення договору вартості матеріалу, устаткування, які мали бути надані підрядником, а також вартості послуг, що надавалися йому іншими особами, підрядник має право вимагати збільшення кошторису. Чи можуть Замовник та Підрядник за вищенаведених обставин, керуючись ст. 844 Цивільного кодексу України укласти додаткову угоду до Договору про збільшення ціни Договору?
Відповідь
27.09.2018 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
5458 / 5412
26 вересня 2018 року з 9:20 та впродовж усього робочого дня через технічний збій провайдера Інтернету, послугами якого користується низка електронних майданчиків електронної системи закупівель Prozorro, у Замовника був відсутній доступ до електронного майданчика Smarttender.biz, що використовується ним для оприлюднення інформації про закупівлі. Зазначений факт був підтверджений і на веб-порталі Уповноваженого органу за посиланням https://prozorro.gov.ua/news/cherez-zbij-u-roboti-provajdera-internetu-gigatrans-vinikli-tehnichni-problemi-u-majdanchikiv-prozorro. Також варто зазначити, що технічний збій був непередбачуваний і попередження щодо виникнення можливих проблем у роботі електронного майданчика до Замовника напередодні не надходило. Статтею 10 Закону України «Про публічні закупівлі» визначені строки для оприлюднення Замовником інформації про закупівлі, що ним проводяться. На кого покладатиметься відповідальність за несвоєчасне оприлюднення інформації про закупівлі, спричинене технічними збоями у роботі електронного майданчика, що унеможливили безперебійний обмін інформацією з веб-порталом Уповноваженого органу? В який спосіб Замовнику підтвердити неможливість вчасно оприлюднити інформацію про закупівлю на веб-порталі Уповноваженого органу через технічні збої у роботі електронного майдачика?
Відповідь
26.09.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
5249 / 5214
Доброго Дня! Підскажіть як діяти у випадку,коли немає можливості оприлюднити звіт про укладений договір? через збій у роботі провайдера Інтернету Gigatrans виникли технічні проблеми у майданчиків ProZorro, останній календарний день звітування настав 26.09.2018 року.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2