Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
21.09.2018
Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа
Для полегшення роботи тендерного комітету Наказом голови Апеляційного суду Київської області від 21.08.2018р № 57-од головного спеціаліста (з ведення правової, договірної та претензійної роботи) відділу матеріально-технічного та господарського забезпечення Шамаріну Олену Сергіївну було призначено водвідповідальною особою за здійснення допорогових закупівель Апеляційного суду Київської області. Прошу надати роз'яснення, які повноваження я маю право виконувати, окрім розміщення та відсліковування допорогових закупівель в системі prozorro? Чи маю право одноособово здійснювати допорогові закупівлі, готувати всю документацію, розглядати пропозиції учасників і підписувати рішення? Наголошую, що мене призначено не Уповноваженою особою, а саме ВІДПОВІДАЛЬНОЮ ОСОБОЮ ЗА ЗДІЙСНЕННЯ ДОПОРОГОВИХ ЗАКУПІВЕЛЬ.
Відповідь
20.09.2018
Запитання      Тема: Тендерна документація
Відповідно до ч. 2 ст. 23 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року № 922-VІІІ (далі – Закон) зміни, що вносяться замовником до тендерної документації, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції тендерної документації додатково до початкової редакції тендерної документації. Замовник разом із змінами до тендерної документації в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться. Положення тендерної документації, до яких вносяться зміни, відображаються у вигляді закреслених даних та повинні бути доступними для перегляду після внесення змін до тендерної документації. Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС» (далі – замовник торгів) для проведення процедур закупівель товарів, робіт та послуг готує та оприлюднює на веб-порталі ДП «ПРОЗОРРО» тендерну документацію з великою кількістю додатків. При закупівлі робіт кількість додатків до тендерної документації складає близько семи, у тому числі «Обсяги виконання робіт» у вигляді робочих проектів з кресленнями та проектно-кошторисною документацією. З моменту набрання чинності Законом для реалізації вимоги ч. 2 ст. 23 Закону замовник торгів при проведенні процедур закупівель товарів, робіт та послуг застосує такий алгоритм оприлюднення тендерної документації (на прикладі закупівлі робіт «Будівельні роботи по об'єкту «Капітальний ремонт будівель санперепускника «Семіходи» в частині утеплення покрівлі та стін з частковою заміною віконних та дверних блоків на ДСП «Чорнобильська АЕС» (ДК 021:2015 код 45000000-7 будівельні роботи та поточний ремонт)», UA-2018-03-06-000957-c: 1. 06.08.2018 об 11:38 оприлюднена: - початкова редакція тендерної документації - окремий файл (ТД.doc); - положення тендерної документації у вигляді додатків 1-7 та додаткових положень до додатків 5, 6 - окремі фали (Додаток 1.doc, Додаток 2.doc, Додаток 3.doc, Додаток 4.doc, Додаток 5.doc, Додаток 6.doc, Додаток 7.doc, До_Додатку_6.pdf, архівований файл «До_Додатку 5.zip» ємністю 27,2 МБ). 2. В зв’язку з внесенням змін до тендерної документації замовником торгів 20.03.2018 о 13:14 були оприлюднені зміни № 1 до тендерної документації у вигляді: 1) нової редакції тендерної документації додатково до початкової редакції тендерної документації, розміщеної 06.08.2018 - окремий файл (Зм_1_ТД.doc); 2) положень тендерної документації, до яких вносилися зміни із закресленими дани- ми - окремі файли (Зм_1_Додаток 3.doc, Зм_1_Додаток 4.doc);* 3) переліку змін, що вносилися до тендерної документації - окремий файл (Перел_к_Зм_1.doc). * Положення тендерної документації, до яких не вносилися зміни (Додаток 1.doc, Додаток 2.doc, Додаток 5.doc, Додаток 6.doc, Додаток 7.doc, До_Додатку_6.pdf, До_Додатку 5.zip) вдруге замовником торгів не оприлюднювалися для зручності вивчання учасниками торгів внесених змін до тендерної документації та уникнення ними додаткового витрачання часу на вивчення положень, які вже були оприлюднені 06.08.2018, а також перевантаження історії закупівлі електронними документами та плутанини між розміщеними файлами. Слід відмітити, що вищезазначений механізм оприлюднення змін до тендерної документації застосовують у своєї діяльності у сфері публічних закупівель також інші замовники процедур закупівель товарів, робіт та послуг. Провівши моніторинг чисельних звернень замовників процедур закупівель до Уповноваженого органу з питання щодо того, як саме Закон вимагає вносити зміни до тендерної документації, з’ясувалось, що надавались відповіді щодо строків внесення змін тощо. Просимо надати детальне роз'яснення щодо алгоритму оприлюднення змін до тендерної документації в електронній системі закупівель та стосовного того, чи дотримані замовником торгів вимоги ч. 2 ст. 23 Закону при оприлюдненні змін до тендерної документації в електронній системі закупівель. Будемо вдячні за надання відповіді в найкоротший термін.
Відповідь
20.09.2018
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Відповідно до п.2 ч.4 ст. 36 ЗУ Про публічні закупівлі зміна ціни за одиницю товару може бути змінена не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі. На ринку нафто-продуктів ціни з 01.09.18 року зросли на 20 відстотків, чи може постачальник зробити дві додаткові угоди, кожна з яких на підвищення ціни на 10 відсотків, які вступлять в дію з 01.09.18
Відповідь
20.09.2018
Запитання      Тема: Планування закупівель
Доброго дня! Чи може річний план затверджуватися з однієї закупівлі? Чи можна вносити зміни до річного плану по потребі у даній закупівлі товарів, робт чи послуг? Чи повинен замовник затверджувати річний план відразу на рік чи все ж таки затверджувати річний план з однієї/двох закупівель, а потім вносити зміни? Чи обовязково форма плану у паперовому вигляді повинна бути у вигляді табличці? Чи замовник у довільеній формі у паперовому вигляді затверджує річний план/зміни? Дякуємо.
Відповідь
20.09.2018
Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель
Розділом тендерної документацій «інструкція з підготовки тендерної пропозицій», пункт 5. Кваліфікаційні критерій до учасників та вимоги, установлені статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі», замовником встановлено вимогу щодо відповідності учасника вимогам, встановленим статтею 17 Закону. Для підтвердження відсутності підстав, визначених у частинах перший і другій статті 17 Закону учасники подають інформацію в довільний формі. Замовником у тендерний документації зазначено, що інформація про відсутність підстав, визначених у частинах перший і другий цієї статті, надасться лише в довільній формі. Учасник закупівлі Фізична особа-підприємець Карацюба Ігор Миколайович, в складі тендерної пропозиції не надав інформацію у довільній формі стосовно п.п. 1,7 ч.1 ст. 17 Закону. Відтак учасником не підтверджено відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі, передбачених у частині першій статті 17 Закону.
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json