Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
08.12.2022
Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Доброго дня. Відповідно до Постанови № 169 від 28.02.2022 (редакція до 19..10.2022 р) За результатами здійснення закупівель, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, в електронній системі закупівель замовник/державний замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю, а також всі додатки та зміни до нього після його укладення, але не пізніше ніж через 70 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях Чи потрібно оприлюднювати звіт про виконання такого договору в електроній системі закупівель?
Відповідь
08.12.2022
Запитання      Тема: Інше
ВП «Південноукраїнська АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» (далі – ВП ПАЕС) звертається до вас як до Уповноваженого органу за роз’ясненням щодо застосування вимог про ступінь локалізації замовником. Відповідно до Закону України від 16.12.2021 № 1977-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості», який набрав чинності 14.07.2022, замовники зобов’язані застосовувати обов’язкові вимоги щодо наявності визначеного Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) ступеня локалізації виробництва під час закупівлі певного переліку товарів галузі машинобудування. З метою реалізації положень Закону прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 02.08.2022 № 861 «Про затвердження порядків підтвердження ступеня локалізації виробництва товару та здійснення моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва предметів закупівлі, внесених до переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва». Формування переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації (далі – перелік товарів з підтвердженим ступенем локалізації) здійснюється на підставі переліку товарів, визначеного в підпункті 2 пункту 61 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, за результатами автоматичного опрацювання поданих виробником заявок на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель. Перелік товарів з підтвердженим ступенем локалізації знаходиться на офіційному веб-сайті Мінекономіки за посиланням: https://cutt.ly/SX8MmIQ та на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням: https://prozorro.gov.ua/page/localisation. Вимога про ступінь локалізації застосовується замовником до закупівель у разі якщо вартість предмета закупівлі, вказаного у переліку (у тому числі робіт чи послуг, якщо виконання таких робіт чи надання послуг передбачає набуття замовником у власність товарів, визначених переліком), становить або перевищує 200 тисяч гривень. ПИТАННЯ ВП ПАЕС планує оголосити торги на закупівлю наступних компресорів до холодильного обладнання «або еквівалент» європейського та китайського виробництва, виробництво яких в Україні відсутнє: - Компресор INVOTECH YH175T1G-100; - Компресор Performer SY380A4CBE; - Компресор Copeland ZR81KCЕ-TFD-522 герметичний спіральний; - Компресор спіральний Сореlаnd ZR; - Компресор 72 KCTFD-522. Очікувана вартість закупівлі перевищує 200 тисяч гривень. Станом на сьогоднішній день зазначені компресори відсутні в переліку товарів з підтвердженим ступенем локалізації. Надайте будь ласка роз’яснення як діяти замовнику в конкретному випадку, а саме, товар який необхідно закупити підпадає під локалізацію. Якщо на момент оголошення торгів та на момент оцінки пропозицій у переліку будуть відсутні такі компресори або запропоновані еквіваленти, то що робити замовнику? Відхиляти пропозицію учасника (але його пропозиція повністю відповідає вимогам замовника та є найбільш економічно вигідною)? Чи може не застосовувати в таких торгах вимогу про ступінь локалізації виробництва для товару, який не має підтвердженого ступеня локалізації, тобто відсутній у переліку товарів з підтвердженим ступенем локалізації? Суть питання викладена на конкретному прикладі, але має системний характер, оскільки такі торги не поодинокі. Також хочемо наголосити, що ВП ПАЕС повністю підтримує політику держави щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості, але від значної кількісті торгів які оголошуються АЕС залежить наскільки вчасно та якісно буде проведена ремонтна компанія енергоблоків АЕС. А якщо замовнику необхідно буде відхиляти пропозиції учасників товари яких будуть відсутні в переліку з підтвердженим ступенем локалізації, це може призвести до вимушеного простою енергоблоків і до не виробництва таких необхідних країні МВт електроенергії.
Відповідь
07.12.2022
Запитання      Тема: Інше
Доброго дня, до Вас звертається військова частина, надайте будь ласка відповідь на наступні запитання: 1) Чи являється обов'язковим дотримання норм визначених постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року №335 для військових частин Збройних Сил України - "замовників", відповідно до поняття, що закріплене в Законі України "Про публічні закупівлі" та які укладають договори (як окремі юридичні особи). 2) Чи обов'язковим є для військових частин Збройних Сил України, визначення ціни на постачання товарів на підставі калькуляції витрат, сформованої виконавцем державного контракту (договору)? А також зміна істотних умов договору має відбуватися тільки у випадках визначених постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року №335? 3) Чи можна стверджувати, що військові частини Збройних Сил України при укладенні договорів (від імені окремої юридичної особи), укладають державний контракт? 4) Яким НПА передбачено визначення терміну "державний контракт (договір)"?
Відповідь
06.12.2022
Запитання      Тема: Планування закупівель
Доброго дня, цікавить питання по закупівлі електроенергії на 2023 рік. По якій сумі провести закупівлю, якщо по річній потребі потрібно на суму більшу ніж нам виділено по кошторису?
Відповідь
06.12.2022
Запитання      Тема: Інше
Доброго дня! Чи може Замовник при закупівлі послуг з авокатської діяльності укласти прямий договорір (враховуючи підпункт 9 пункту 13 Особливостей) та застосовувати ч.3 ст. 631, а саме взаємовідносини настали з 04.01.2022 року ? Таке ж запитання і щодо укладання договорів згідно абзацу 4 підпункту 5 пункту 13 Особливостей , а саме відсутність конкуренції з технічних причин яка повинна бути документально підтверджена замовником. Чи може Замовник укладати договір на водопостачання/водовідведення та застосовувати ч.3 ст. 631 , а саме взаємовідносини настали з 01.01.2022 року ?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json