Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
06.10.2022
Запитання      Тема: Інше
Прошу роз'яснити наступне. При реєстрації в особистому кабінеті на Майданчику слід заповнити поле “Класифікація суб'єктів господарювання”, обравши одне зі значень із запропонованого переліку. Чи правильною класифікацією для Благодійного фонду є "Не є суб'єктом господарювання" ? Дякую!
Відповідь
05.10.2022
Запитання      Тема: Інше
Наше товариство є ексклюзивним дистрибютором виробника автобусів TEMSA. Згідно вимог норм діючого законодавства подавати товар до переліку локалізованих товарів може тільки виробник, у нашому випадку суб'єкт господарювання Туреччини. Ми як його дистрибютор як мінімум здійснюємо гарантійне та післягарантійне обслуговування автобусів а також доукомплектовуємо його від коліс до встановлення систем кондиціонування. Фактична частка локалізації буде становити більше 10ти відсодків, але якщо подати автобус до переліку може тільки виробник то це призводить до неможливості участі таких автобусів у тендерних закупівлях. До того, Україна тільки у лютому підписала угоду про вільну торгівлю з Туреччиною та ще її не ратифікувала. Підскажіть, чи може якимось чином здійснити внесення до переліку локалізованих товарів не іноземний виробник а його дистриб'ютор (ексклюзивний представник), або яким іншим чином реалізується можливість подачі таких автобусів для участі у тендерних закупівлях. Дякую
Відповідь
05.10.2022
Запитання      Тема: Планування закупівель
Шановні колеги, просимо Вашої консультації з наступного, а саме: Наразі нами, як Замовником, планується закупівля тракторів з навісним обладнанням для прибирання дорожніх шляхів у зимовий період та є питання щодо коректного визначення коду предмету закупівлі відповідно до Єдиного закупівельного словника, а саме: - Єдиний закупівельний словник містить код «16700000-2 Трактори», проте його використання буде порушенням пункту 3 Розділу I «Порядку визначення предмета закупівлі», оскільки предмет закупівлі товарів визначається замовником згідно з пунктом 34 частини 1 статті 1 Закону та за показником четвертої цифри, а вищезазначений код містить лише три цифри; - Відповідно до узагальнених відповідей Мінекономіки, а саме листа від 03.09.2020 р. № 3304-04/53972-06, у разі якщо предмет закупівлі не має в ієрархічній структурі Єдиного закупівельного словника відповідного Порядку коду, у електронній системі закупівель технічно реалізована можливість обрання замовником показника «99999999-9 - Не визначено», проте використання даного показника недоречне оскільки наявний код «16700000-2 Трактори»; - Єдиний закупівельний словник містить коди «34140000-0 Великовантажні мототранспортні засоби», «43210000-8 Машини для земляних робіт» та «43310000-9 Машини для цивільного будівництва». Тобто вбачається, що код в єдиному закупівельному словнику передбачено саме для тракторів, але відповідно до наданих роз'яснень (вказаних вище), його зазначення є порушенням. В той же часк використання іншого коду (не 16700000-2) є порушенням, бо фактично назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником не відповідає товару, що фактично закуплені замовником. Прохання роз'яснити який саме код потрібно використовувати при визначенні коду предмету закупівлі тракторів з навісним обладнанням для прибирання дорожніх шляхів у зимовий період.
Відповідь
05.10.2022
Запитання      Тема: Інше
Доброго дня! Ми є комунальним підприємством, яке відноситься до категорії Замовників, згідно п.3 ч.1 ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі»: «Юридичні особи, які є підприємствами, установами, організаціями (крім тих, які визначені у пунктах 1 і 2 цієї частини) та їх об`єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з таких ознак: юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів; органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі управління юридичної особи; у статутному капіталі юридичної особи державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків». На сьогоднішній день наше підприємство не перебуває в районі проведення воєнних (бойових) дій. Чи маємо ми право укладати прямі договори до 50 тис.грн., відповідно до постанови КМУ від 28.02.2022р. №169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (зі змінами), використвуючи абзац 5 підпункту 1 пункту 1: «Замовник може здійснити публічну закупівлю, вартість якої є меншою ніж 50 тис. гривень, з використанням електронної системи закупівель, у тому числі з використанням електронних каталогів. У разі здійснення закупівлі, вартість якої є меншою ніж 50 тис. гривень, без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель, не вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану та не оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель», якщо їх загальна сумарна вартість на рік перевищує 50 тис.грн. по одному коду ДК 021:2015?
Відповідь
05.10.2022
Запитання      Тема: Інше
1. Чи вправі ми користуватися Постановою 169 чи лише Законом 922, якщо ми, як Замовники не перебуваємо в районі проведення воєнних (бойових) дій? 2. Якщо раніше ми використовували Постанову 169, чи потрібно складати окремий наказ на відновлення роботи по Закону 922? 3. Чи плюсуються закупівлі, які були проведені до введення воєнного стану по Закону 922 і тепер, які проводяться по Закону 922?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json