Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
15.12.2022
Запитання      Тема: Інше
За результатами процедури закупівель відкриті торги з особливостями Електрична енергія, учасник Київські енергетичні послуги надає договір в PDF файлі підписаний електронним підписом та електронною печаткою відповідно до документообігу. Чи має право Замовник розмістити в системі такий договір? Чи має бути договір з "живим" підписом та "мокрою" печаткою?
Відповідь
14.12.2022
Запитання      Тема: Відкриті торги
Пунктом 40 Постанови передбачено, що якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерній пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо. Запитання. 1. Чи є поняття «інформація про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі» та «технічна специфікація до предмета закупівлі» тотожними в розумінні застосування положень пункту 40 Постанови? 2. Чи допускається виправлення помилок в тексті наданої інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі та у випадку відсутності у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією, якщо це не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо? 3. Чи допускається виправлення помилок в частині відсутності документів на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вимоги щодо подання яких передбачені тендерною документацією?
Відповідь
14.12.2022
Запитання      Тема: Планування закупівель
Чи існуть нормативно-правові акти щодо розрахунку очікуваної вартості закупівлі окрім примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі затвердженої наказом Мінекономрозвитку від 18.02.2020 № 275 ?
Відповідь
14.12.2022
Запитання      Тема: Інше
Чи можна в договорах, укладених без проведення відкритих торгів відповідно до п. 13 постанови 1178 (підстава для укладення прямого договору - відсутність конкуренції), застосувати ч. 3 ст. 631 ЦК до відносин, що склалися до набрання чинності даної постанови, тобто до 19.10.2022. Додатково повідомляю, що це питання є нагальним для багатьох, оскільки органи ДКСУ вважають, що можливо встановлювати термін початку взаємовідносин сторін починаючи з 19.10.2022, відповідно не здійснюють реєстрацію зобов’язань. Я ознайомився з відповідями на запити №1108/2022 від 03.11.2022, №1109/2022 від 03.11.2022, №1129/2022 від 09.11.2022, які стосуються викладеного вище питання. Відповіді на зазначені вище запити відсилають до відповіді на запит № 1089/2022, у якій не міститься однозначного підтвердження чи спростування.
Відповідь
12.12.2022
Запитання      Тема: Інше
Доброго дня Надайте будь ласка роз'яснення Маю відкриті торги з особливостями на закупівлю послуг з ремонту мед.обладнання Учасник надав довідку що бонефіціарний власник з часткою володіння в розмірі 50% являється громадянин РФ. Також надають посвідку про постійне місце проживання в Україні (видане в 2014р.) та інд.податковий номер в Україні. Згідно ч.41 Особливостей Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли: є юридичною особою - резидентом Російської Федерації/Республіки Білорусь державної форми власності, юридичною особою, створеною та/або зареєстрованою відповідно до законодавства Російської Федерації/Республіки Білорусь, та/або юридичною особою, кінцевим бенефіціарним власником (власником) якої є резидент (резиденти) Російської Федерації/Республіки Білорусь, або фізичною особою (фізичною особою - підприємцем) - резидентом Російської Федерації/Республіки Білорусь, або є суб’єктом господарювання, що здійснює продаж товарів, робіт, послуг походженням з Російської Федерації/Республіки Білорусь (за винятком товарів, робіт та послуг, необхідних для ремонту та обслуговування товарів, придбаних до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 “Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування”); Виникає питання чи повинні ми відхилити даного учасника ? Згідно податкового кодексу резидент це юридичні особи та їх відокремлені особи, які утворені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства України з місцезнаходженням як на її території, так і за її межами; отже він є резидентом України,але ніде не визначено який документ підтверджує резидентність. Чи може посвідка на постійне проживання підтвердити що він резидент України? Який документ підтверджує резидент учасник чи ні? Чи все таки краще відхилити такого учасника? Допоможіть будь ласка розібратися та прийняти вірне рішення
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json