Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
28.07.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4841 / 4839
Доброго дня! Скажіть будь ласка, чи буде порушенням чинного законодавства, якщо Замовник у тендерній документації у розділі "Оцінка тендерної пропозиції" доповнив розділ наступним текстом: "За умови рівних цінових пропозицій тендерний комітет на своєму засідання визначає Переможця простою більшістю голосів за оцінкою якості поданих документів та технічними можливостями Учасника"? Дане доповнення здійснено у зв'язку з тим, що подібний випадок не урегульовано діючим законодавством
Відповідь
27.07.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4396 / 4423
Доброго дня! Просимо надати роз’яснення з наступного питання: якщо не відбулась 3 рази закупівля (ID: UA-2020-07-10-005085-c)у зв’язку з відсутністю конкуренції, то, згідно, р. VII, ст. 40, п.2 Замовник може застосувати переговорну процедуру закупівлі. Чи можна в такому випадку укласти прямий договір з Виконавцем послуги і розмістити на електронному майданчику тільки звіт про укладений договір без використання електронної системи або провести переговорну процедуру звичайну чи спрощену?
Відповідь
27.07.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3197 / 3220
Як підтверджувати Замовнику перевірку Учасника згідно ст.17, якщо з 07.08-16.08 доступ до ресурсів мінюсту буде відключено у звязку з зміною ПЗ, а у Замовника як раз буде проходить розгляд цінових пропозицій.
Відповідь
24.07.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3508 / 3605
Центральний державний архів вищих органів влади та управління України просить надати роз’яснення щодо застосування вимог статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо обов’язковості/необов’язковості проведення тендерних процедур у разі придбання автомобіля у лізинг (шляхом надання послуги лізингу фінансовою установою), вартість якого може перевищувати 200 тисяч гривень.
Відповідь
24.07.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3922 / 4127
КНП «Павлоградська ЦРЛ» ВСР зверталось до МЕРТУ з запитом № 1541/2020, але у зв’язку з тим, що надана відповідь не надала можливості розтлумачити статтю 26 та 29 ЗУ «Про публічні закупівлі», повторно до Вас звертаємось з наступним. Зі вступом в дію нової редакції ЗУ «Про публічні закупівлі» серед Замовників та Учасників викликала багато питань Стаття 26п.9 та ст. 29 п. 16 ЗУ "Про публічні закупівлі" які регламентують "Механізм 24 годин". Учасник процедури закупівлі виправляє невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у своїй тендерній пропозиції, виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій, шляхом завантаження через електронну систему закупівель уточнених або нових документів в електронній системі закупівель, протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей. Стаття 29. Розгляд та оцінка тендерних пропозицій/пропозицій. 16. Якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та/або подання яких вимагалось тендерною документацією… В даному випадку пункт 9 статті 26 Закону суперечить п. 16 статті 29 Закону, оскільки в статті 29 міститься формулювання: та/або подання яких вимагалось тендерною документацією. Відповідно до інформації, що міститься на веб-порталі Уповноваженого органу ДП ПРОЗОРРО за посиланням https://infobox.prozorro.org/articles/yaki-dokumenti-vimagati-po-stattyah-16-ta-17-novoji-redakciji-zakonu зазначено наступне: «Насправді в частині 16 статті 29 сказано, якщо Замовник під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявив невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та/або подання яких вимагалось тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. Тож якщо Постачальник помилився, то можна виправити цю помилку шляхом завантаження уточненого документа. Тобто можливість виправити помилки це не можливість для Постачальника не завантажити на періоді подання пропозицій жодного документа по статті 16, а потім все завантажити протягом 24 годин. Ця можливість зроблена саме для того, щоб Постачальник зміг виправити щось в документах, які завантажив. Або, наприклад, якщо вимагалась копія договору за 2020 рік, а Постачальник надав копію договору за 2019 рік, то він може виправити цю свою помилку та завантажити інший договір». Всупереч зазначеному, відповідно до практики Рішень АМКУ вбачається, що Рішення Замовників якими відхиляють Учасників через відсутність документів по ст. 16 визнають протиправними. (UA-2020-04-24-000812-a, UA-2020-04-30-000829-c). Також на розгляді АМКУ наразі перебуває скарга за Оголошенням UA-2020-05-28-005958-b з аналогічною ситуацією по відхиленню тендерної пропозиції через відсутність документів по кваліфікації (ст. 16). Згідно позиції Замовника відсутні документи не підпадають під дію Закону, оскільки відсутність документів не є невідповідність у наданих документів. Повторно наголошуємо, що серед Замовників дана норма викликає багато питань. Оскільки позиція ДП ПРОЗОРРО суперечить АМКУ. Звертаємось до Вас з проханням надати роз’яснення (за можливістю узагальнені) стосовно вірного застосування «механізму 24 години». Чи треба відхиляти тендерну пропозицію Учасника через відсутність документів по ст.16 чи необхідно скористатись обов’язком Замовника надати 24 години на дозавантаження відсутніх документів?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2