Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області
Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Суть питання: Статтею 10 ЗУ "Про публічні закупівлі" визначено, що замовник оприлюднює через електронну систему закупівель, зокрема, оголошення про проведення відкритих торгів, оголошення про проведення спрощеної закупівлі, повідомлення про намір укласти договір, повідомлення про внесення змін до договору, звіт про виконання договору. Обов'язкові реквізити визначені Законом, форми таких інформацій відсутні. Тобто, яку інформацію дозволить оприлюднити майданчик, така оприлюднюється із урахуванням вимог Закону.
Наказом від 11.06.2020 № 1082 визначено, що:
1. "Розміщення інформації здійснюється шляхом заповнення електронних полів та завантаження відповідних документів";
2. "Після внесення інформації в електронні поля на неї накладається КЕП. Інформація, що заповнюється в електронних полях, може відображатися на веб-порталі у вигляді документа, доступного для друку".
Чи є обов'язок у замовника оприлюднювати, зокрема, оголошення про проведення відкритих торгів, оголошення про проведення спрощеної закупівлі, повідомлення про намір укласти договір, повідомлення про внесення змін до договору, звіт про виконання договору, у вигляді документа, доступного для друку чи достатньо оприлюднити документ шляхом внесення інформації в електронні поля із КЕП?
Відповідь на запит 847/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Водночас процедуру розміщення інформації про публічні закупівлі, яка оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу у складі електронної системи закупівель, визначено Порядком розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого Наказом Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082 (далі – Порядок).

Так, відповідно до пункту 3 Порядку розміщення інформації в електронній системі закупівель здійснюється замовником шляхом заповнення електронних полів, визначених адміністратором і реалізованих в електронній системі закупівель, та завантаження відповідних документів через автоматизоване робоче місце замовника.

Відповідно до частини першої статті 21 Закону оголошення про проведення відкритих торгів безоплатно оприлюднюється в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону. При цьому перелік інформації, що має містити оголошення про проведення відкритих торгів визначений частиною другою статті 21 Закону.

Виходячи зі змісту статті 14 Закону, оголошення про проведення спрощеної закупівлі оприлюднюється замовником відповідно до статті 10 цього Закону та має містити інформацію, визначену частиною третьою статті 14 Закону.

Частиною першою статті 33 Закону встановлено, що рішення про намір укласти договір про закупівлю приймається замовником у день визначення учасника переможцем процедури закупівлі/спрощеної закупівлі. Протягом одного дня з дати ухвалення такого рішення замовник оприлюднює в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Відповідно до пункту 12 частини першої статті 10 Закону замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме звіт про виконання договору про закупівлю – протягом 20 робочих днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю або його виконання сторонами, або його розірвання. При цьому перелік інформації, яку обов’язково повинен містити звіт про виконання договору про закупівлю, визначено частиною першою статті 42 Закону.

Відповідно до частини сьомої статті 41 Закону у разі внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, передбачених частиною п’ятою цієї статті, замовник обов’язково оприлюднює повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю. Перелік інформації, яку обов'язково повинно містити повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю визначений частиною восьмою статті 41 Закону.

Таким чином, під час  оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів, оголошення про проведення спрощеної закупівлі, повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю, звіту про виконання договору про закупівлю замовник розміщує інформацію в електронній системі закупівель (далі - ЕСЗ) шляхом заповнення електронних полів, визначених адміністратором і реалізованих в електронній системі закупівель. Водночас Закон не містить обов'язку завантаження даних документів у вигляді документа.

Поряд з цим звертаємо увагу, що інформація, що заповнюється в електронних полях, може відображатися на веб-порталі Уповноваженого органу у вигляді документа, доступного для друку. При цьому такий документ формується автоматично системою, на підтсаві інформації внесеної в електронні поля у форматі PDF та HTML. Водночас наявний в  системі функціонал містить опцію друку таких документів.

На сьогодні в ЕСЗ на підставі внесеної в електронні поля інформації системою автоматично формуються: 

оголошення про проведення відкритих торгів;

оголошення про проведення спрощеної/допорогової закупівлі;

реєстр отриманих тендерних пропозицій/пропозицій;

протокол розгляду тендерних пропозицій;

протокол розкриття тендерних пропозицій/пропозицій;

повідомлення про намір укласти договір про закупівлю;

звіт про результати проведення процедури закупівлі;

повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю;

оголошення про проведення конкурентного діалогу;

оголошення про проведення конкурентного діалогу 2-ий етап;

форма протоколу розгляду тендерних пропозицій;

форма реєстру отриманих тендерних пропозицій;

звіт про виконання договору про закупівлю;

звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Таким чином, вищеперелічені документи формуються системою автоматично та є доступними для друку і не потребують додаткового оприлюднення в ЕСЗ.

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Оприлюднення інформації про закупівлю
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2