Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Обласна комунальна установа "Вінницька обласна станція перелтвання крові"
Тема: Інше
Тема розширена: Предмет закупівлі, на який не поширюється Закон України "Про публічні закупівлі"
Суть питання: Вінницька обласна станція переливання крові є виробником компонентів донорської крові, передбачених нормативно-правовими актами МРЗ України. На даний час на них існують Тарифи на платні послуги, які надаються обл.ком. установою "Він.обл. станція переливання крові, затверджені розпорядженням голови облдержадміністрації від 02.12.2009 № 520 (у редаккції розпорядження голови облдерадміністрації від 10.11.2014 № 673). Відповідно до пост. КМУ від 17.09.1996 № 1138 реалізація компонентів донорської крові - це послуга.
Відповідно до Нац.переліку лікарських засобів, затв.пост. КМУ від 25.03.2009 № 333(у редакції пост. від 13.12.2017 № 1081) компоненти донорської крові включені до Нац.переліку основних лікарських засобів.
Чи поширюється на замовників дія ЗУ "Про публічні закупівлі", якщо предметом закупівлі є компоненти донорської крові?
Дякую. 26.11.2018
Відповідь на запит 1056/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Цей Закон застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує відповідні вартісні межі, встановлені в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону.

Згідно з пунктом 20 частини першої статті 1 Закону публічна закупівля (далі - закупівля) - придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 1 Закону договір про закупівлю - договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари.

Таким чином, у разі якщо замовником у розумінні Закону передбачено придбання товарів, робіт і послуг, така закупівля здійснюється відповідно до вимог Закону, шляхом застосування однієї із процедур, передбачених статтею 12 Закону, керуючись вартісними межами, визначеними Законом.

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Сфера застосування Закону
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2