Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Мелітопольська міська територіальна виборча комісія Мелітопольського району Запорізької області
Тема: Інше
Тема розширена: застосування положень Закону України «Про публічні закупівлі» під час організації підготовки і проведення місцевих виборів
Суть питання: Доброго дня!
Мелітопольська міська територіальна виборча комісія Мелітопольського району Запорізької області в межах повноважень, визначених Виборчим кодексом України (надалі – Кодекс), забезпечують організацію підготовки та проведення місцевих виборів.
Відповідно до Кодексу фінансове забезпечення підготовки і проведення чергових місцевих виборів за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України, здійснюється територіальною виборчою комісією, яка є розпорядником цих коштів.
При цьому закупівля товарів і послуг указаними комісіями повинні здійснюватися згідно із законодавством про публічні закупівлі, зокрема Законом України «Про публічні закупів», що передбачає (з урахуванням змін, які нещодавно набули чинності та не мали ще практичного застосування підчас виборчого процесу) призначення уповноваженої особи, відповідальної за організацію та проведення процедури закупівлі; затвердження положення про вказану особу; застосування процедур закупівлі тощо.
На даний час існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку із виникненням об’єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання територіальною виборчою комісією строків для проведення закупівель.
Враховуючи складність застосування положень Закону України «Про публічні закупівлі» під час організації підготовки і проведення місцевих виборів належне матеріально-технічне забезпечення підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року буде під загрозою.

Враховуючи вищенаведене, прошу:
1. Надати інформацію щодо алгоритму дій для територіальних виборчих комісій застосування положень Закону України «Про публічні закупівлі» під час організації підготовки і проведення місцевих виборів належне матеріально-технічне забезпечення підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.
2. Дозволити територіальним виборчим комісіям укладати прямі договори для підготовки і проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.
Відповідь на запит 2187/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (у редакції Закону № 114-ІХ від 19.09.2019) (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Ураховуючи пункт 22 частини першої статті 1 Закону предмет закупівлі  (товари, роботи чи послуги) визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.

При цьому порядок визначення предмета закупівлі затверджений наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708 (далі - Порядок).

Так, згідно з пунктом 18 розділу II "Особливості визначення предмета закупівлі для окремих товарів, робіт і послуг" Порядку визначення предмета закупівлі товарів і послуг, необхідних для підготовки та проведення виборів Президента України, виборів народних депутатів України, місцевих виборів, здійснюється за обсягом, номенклатурою та місцем поставки товарів або надання послуг (зокрема для кожної виборчої комісії або груп виборчих комісій) окремо щодо кожних виборів.

При цьому повідомляємо, що питання визначення предмета закупівлі та розміщення інформації в електронній системі закупівель розглянуто в листі від  03.09.2020 №  3304-04/53972-06, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням :https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F53972-06

Питання вартісних меж розглянуто у запиті 688/2020 за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=a3d0cc9d-aca6-4025-951d-16f77eacfcf4&lang=uk-UA

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2