Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради
Тема: Тендерна документація
Тема розширена: Щодо змін до Закону із 19.04.2020
Суть питання: У зв’язку із вступом в дію нової редакції ЗУ «Про публічні закупівлі» поясніть будь-ласка наступні питання:
1. Який мінімальний кінцевий термін для подання пропозицій може встановити замовник в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, якщо в 10 статті Закону вказаноне менше 6 роб.днів, а в статті 14 – не менше 5 роб. днів, однак оскільки в статті 14 термін на уточненння визначено не менше ніж 3 роб.дні, а на подання пропозицій не менше 5 роб.днів, а подавати пропозиції під час терміну уточнення технічно не можливо, то сумарно мінімальний термін до кінця подання пропозицій спрощеної закупівлі виходить 8 робочих днів? Чому таке важке формулювання в Законі?
2. Що таке машинозчитувальний формат згідно статті 10 Закону?
3. Якщо згідно статті 22 Закону тендерну документацію замовник може оприлюднити лише шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель без можливості завантаження файлів, що дозволено в спрощеній закупівлі, то яким чином замовник повинен оприлюднити усі дані згідно част.2 статті 22 Закону, зокрема технічну специфікацію, плани, креслення, тощо? Невже все потрібно заповнювати в графі «Примітка»? Чи не буде це інструментом впливу на замовників через масові моніторинги?
4. В кваліфікаційній вимозі статті 16 Закону про наявність обладнання та матеріально- технічної бази добавили «наявність технологій», поясніть будь-ласка, які існують технології при закупівлі товарів, послуг та робіт і яким чином учасники повинні надати підтвердження наявності технологій?
5. Поясніть, будь-ласка, чи згідно кваліфікаційної вимоги статті 16 Закону про наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів), учасник для підтвердження повинен надати інформацію виключно про виконання договору предмет якого повинен дослівно відповідати предмету закупівлі?
Відповідь на запит 1068/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Щодо питання 1

Повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від 05.05.2020 № 3304-04/28729-06 "Щодо спрощених закупівель", розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням: https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F28729-06

Щодо питання 2

Повідомляємо, що відповідь на аналогічне питання зазначена у запиті 805/2020 за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=63666461-f7c0-45a7-beba-7219aa5e44b9&lang=uk-UA

Щодо питання 3

Згідно з пунктом 31 частини першої статті 1 Закону тендерна документація – документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель.

Частиною першою статті 22 Закону визначено, що тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником разом з оголошенням про проведення відкритих торгів в електронній системі закупівель для загального доступу шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель.

Поряд з цим відповідно до пункту 3 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 18.03.2016 № 477, розміщення інформації в системі здійснюється замовником шляхом її внесення та заповнення в електронному вигляді через автоматизоване робоче місце замовника.

Поряд з цим наказом Мінекономіки від 07.04.2020 № 648 веб-порталом Уповноваженого органу з питань закупівель визначено інформаційно-телекомунікаційну систему “PROZORRO” за адресою в мережі Інтернет: www.prozorro.gov.ua, а відповідальним за забезпечення функціонування та наповнення веб-порталу Державне підприємство “ПРОЗОРРО” (далі – ДП “ПРОЗОРРО”).

Отже, з технічних питань, а також питань розміщення інформації замовнику необхідно звертатись до оператора авторизованого електронного майданчика та/або ДП “ПРОЗОРРО” як адміністратора системи.

Щодо питань 4-5

Відповідно до частини першої статті 16 Закону замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.

Замовник установлює один або декілька з кваліфікаційних критеріїв передбачених частиною другою статті 16 Закону.

Зокрема пунктом першим та третім частини другою статті 16 Закону передбачені такі критерії як: наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів).

Перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність зазначеним кваліфікаційним критеріям, визначається замовником самостійно, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, з урахуванням частини четвертої статті 5 Закону та дотриманням принципів, закріплених у частині першій статті 5 Закону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Допорогові закупівлі Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2