Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Зарічна
Тема: Інше
Тема розширена: закупівля річного обсягу товарів частинами через Prozorro Market
Суть питання: На 2021 рік кошторисом передбачено 120 000 грн. на закупівлю паливно-мастильних матеріалів (ПММ) .Чи обов’язково потрібно купувати однією великою закупівлею річний обсяг ПММ для своєї організації? Чи законно буде здійснити три прямі закупівлі на протязі року з одним і тим же постачальником (якість товару якого перевірена) через Prozorro Market: одну закупівлю орієнтовно на 45 тисяч грн. і потім через кілька місяців ще дві аналогічні закупівлі теж в межах 50-ти тисяч гривень, згідно п.53 “Порядку формування та використання електронного каталогу”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020р. №822, а саме - правил здійснення закупівель через електронний каталог.Чи це буде розцінюватися, як розбиття предмета на частини та порушення ч.10 статті 3 Закону.Цікавить саме пряма закупівля через Prozorro Market.
Чи при кожній закупівлі через Prozorro Market закупівлю ПММ потрібно здійснювати з різними постачальниками, чи, все ж таки, такі закупівлі не заборонено здійснювати, власне, з одним і тим же підприємством, включеним як учасник до переліку кваліфікованих постачальників за рішенням адміністратора електронного каталогу.
Що у такому випадку вказувати у річному плані закупівель — річну потребу у закупівлі ПММ чи перед кожною закупівлею необхідно вносити зміни до річного плану у зв'язку з додатковою необхідністю закупівлі ПММ, адже Законом встановлено, що закупівля здійснюється відповідно до річного плану, у разі виникнення нової чи додаткової потреби у товарах, роботах чи послугах, яку замовник не міг передбачити.
Відповідь на запит 336/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що наразі Мінекономіки готує узагальнену відповідь щодо застосування електронних каталогів, ураховуючи численні запити, що надходять від користувачів Інфоресурсу. У зв'язку з цим, просимо Вас очікувати відповідь в узагальненому листі, який буде розміщений на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Допорогові закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2