Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Самодурова Марія Борисівна
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Рамкова угода
Суть питання:
Сторони підписання рамкової угоди, яка укладається ЦЗО в інтересах замовника;
Сторони підписання договору закупівлі за рамковою угодою, яка укладається ЦЗО в інтересах замовника;
Відповідь на запит 597/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Згідно з пунктом 26 частини першої статті 1 Закону рамкова угода - правочин, що укладається одним чи кількома замовниками (у тому числі централізованою закупівельною організацією) в порядку, встановленому цим Законом, з кількома учасниками процедури закупівлі з метою визначення основних умов закупівлі окремих товарів і послуг для укладення відповідних договорів про закупівлю протягом строку дії рамкової угоди.

Відповідно до частини 1 статті 15 Закону укладення рамкових угод здійснюється за результатами проведення відкритих торгів з урахуванням вимог цієї статті.

Водночас, виходячи зі змісту частини четвертої статті 15 Закону, у разі проведення закупівлі за рамковою угодою централізованою закупівельною організацією рамкова угода укладається цією централізованою закупівельною організацією, усіма замовниками, в інтересах яких проводиться закупівля за рамковою угодою, а також усіма учасниками-переможцями.

Поряд з цим, відповідно до частини 7 статті 15 Закону замовник має право укласти договір про закупівлю відповідних товарів і послуг виключно з тими учасниками, з якими укладено рамкову угоду. Укладення договору про закупівлю за рамковою угодою здійснюється за результатами проведення відбору або конкурентного відбору.

Водночас особливості закупівель за рамковими угодами та їх укладення відповідно до Закону встановлює «Порядок укладання і виконання рамкових угод» (далі – Порядок), затверджений Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 15.09.2017 № 1372 (зі змінами).

Так, відповідно до пункту 1 розділу 7 Порядку замовник, у тому числі замовник, в інтересах якого проводилася закупівля ЦЗО, укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем відбору або конкурентного відбору, протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 10 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю за рамковою угодою.

Водночас пропонуємо до перегляду  відео курс “Професійно про закупівлі”, в якому розглянуто  тему: “Рамкові угоди”,  за посиланням: 

https://www.me.gov.ua/Documents/MoreDetails?lang=uk-UA&id=e06d0d8f-a4ab-43a4-b89b-facd80ee66cd&title=VideoKursprofesiinoProZakupivli

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Рамкові угоди
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2