Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Манжелій Олег Юрійович
Тема: Інше
Тема розширена: Дія Закону
Суть питання: Відповідно до п.7 ч.5 ст.3 ЗУ "Про публічні закупівлі" (далі - Закон), дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є послуги з провадження наукової, науково-технічної діяльності, які фінансуються на конкурсній основі в порядку, визначеному статтями 58 і 59 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність".
На підприємстві виникла необхідність закупити канц. товари для забезпечення провадження наукової діяльності за науково-дослідною темою, що була обрана МОН на конкурсній основі та фінансується за рахунок коштів державного бюджету.
Чи потрібно застосовувати Закон при закупівлі матеріально-технічної бази, що буде використовуватися для забезпечення провадження наукової і науково-технічної діяльності, що фінансуються на конкурсній основі за рахунок відповідних коштів державного бюджету?
Відповідь на запит 1748/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (у редакції Закону № 114-ІХ від 19.09.2019) (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Перелік випадків, на які не поширюється дія Закону, визначений частиною п'ятою  статті 3 Закону.

Так, зокрема відповідно до пункту 7 частини п'ятої статті 3 Закону дія Закону не поширюється на закупівлю у разі якщо предметом закупівлі є послуги з провадження наукової, науково-технічної діяльності, які фінансуються на конкурсній основі в порядку, визначеному статтями 58 і 59 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність".

Разом з тим повідомляємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону, Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки не належить віднесення предметів закупівель до таких, що визначені у частині п'ятій статті 3 Закону у конкретних випадках.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2