Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Товариство з обмеженою відповідальністю "УКРЕКОЕНЕРГОІНВЕСТ"
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Зменшення ціни учасником на аукціоні
Суть питання: При здійсненні процедури закупівлі (відкрити торги), відбувся аукціон, на якому було 2 учасника. Учасники відповідають всім вимогам встановленим законодавством та тендерної документації, мають всі необхідні дозволи на провадження відповідного виду господарської діяльності. Стартові тендерні пропозиції учасники виставили відповідно до затвердженого тарифу на теплову енергію. Один із учасників під час аукціону здійснив зниження своєї стартової ціни.
Єдиним критерієм оцінки тендерних пропозицій учасників є відповідно до тендерної документації є ціна з урахуванням ПДВ.
Положення ЗУ «Про публічні закупівлі» передбачає можливість учасників під час проведення аукціону здійснювати пониження своєї стартової цінової прпозиції.
Питання. Чи може учасник із затвердженим тарифом на теплову енергію під час відкритих торгів на аукціоні здійснювати кроки пониження тендерної пропозиції відповідно до умов тендерної документації?
Відповідь на запит 108/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

При цьому відповідно до частини першої статті 29 Закону електронний аукціон полягає в повторювальному процесі пониження цін або приведених цін з урахуванням показників інших критеріїв оцінки за математичною формулою, визначеною в методиці оцінки, що проводиться у три етапи в інтерактивному режимі реального часу.

Згідно з абзацом четвертим статті 29 Закону учасник може протягом одного етапу аукціону один раз понизити ціну/приведену ціну своєї пропозиції не менше ніж на один крок від своєї попередньої ціни/приведеної ціни.

Таким чином, Законом передбачено можливість понизити ціну /приведену ціну пропозиції не менше ніж на один крок від попередньої ціни/приведеної ціни протягом одного етапу аукціону.

Разом з тим, з питання зниження ціни на теплову енергію, тариф на яку затверджений, пропонуємо звернутись до НКРЕКП як до державного колегіального органу, що здійснює державне регулювання діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2