Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від відділ освіти Слов'янської міської ради
Тема: Предмет закупівлі
Тема розширена: підвищення кваліфікації педагогічних працівників
Суть питання: тендерний комітет відділу освіти проводить централізовані закупівлі для всіх закладів. Починаючи з 2021 року фінансування видатків з підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється за рахунок міського бюджету. Оскільки сума виділених коштів перевищує 200 тис.грн. необхідно проводити процедуру закупівлі. У той же час, згідно Постанови КМУвід 21 серпня 2019 р. № 800 "Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, а саме абз.7 ПОРЯДКУ підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників визначено, що педагогічні та науково-педагогічні працівники самостійно обирають суб’єктів надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації. Просимо надати роз'яснення, чи підпадають під дію ЗУ "Про публічні закупівлі" послуги з підвищення кваліфікації, чи при закупівлі вказаних послуг ми можемо керуватись абз. 1 п.8 ст. ЗУ "Про публічні закупівлі". Дякую.
Відповідь на запит 60/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019, далі -Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Сфера застосування Закону визначена статтею 3 Закону.

Разом з тим частиною п'ятою статті 3 Закону установлений перелік випадків, на які не поширюються дія цього Закону. Цей перелік випадків є вичерпним

Водночас відповідно до частини восьмої статті 3 Закону особливості здійснення процедур закупівлі, визначених цим Законом, встановлюються окремими законами для таких товарів, робіт і послуг, зокрема послуг з підготовки фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів (післядипломна освіта) за державним замовленням.

В свою чергу, Закон України «Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів» від 20.11.2012              № 5499-VI (із змінами, внесеними згідно із Законом № 2145-VIII від 05.09.2017) (далі – Закон № 5499-VI) регулює особливості відносин, що виникають у зв’язку з формуванням і розміщенням державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів.

Поряд з цим у разі якщо замовником у розумінні Закону передбачено придбання товарів, робіт і послуг, така закупівля здійснюється відповідно до вимог Закону, в один із способів, керуючись відповідними вартісними межами.

Про способи закупівлі можна ознайомитися у запиті № 688/2020 за посиланням: https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=a3d0cc9d-aca6-4025-951d-16f77eacfcf4&lang=uk-UA

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Сфера застосування Закону
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2