Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Головне управління Державої служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області
Тема: Інше
Тема розширена: Застосування вимог щодо локалізації товарів при здійсненні оборонних закупівель
Суть питання: Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №64/2022 від 24.02.2022 року (з подальшими змінами) на території держави запроваджено воєнний стан.
Постановою Кабінету Міністрів України №1275 від 11.11.2022 року було затверджено Особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану (далі- Особливості).
Зазначеними Особливостями регламентовано порядок здійснення оборонних закупівель товарів, робіт і послуг в період дії воєнного стану.
Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області, як службою державного замовника у сфері оборони - ДСНС України, здійснюються закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення.
Закон України "Про оборонні закупівлі" містить визначення терміну "локалізація виробництва", відповідно до якого це - питома вага вартості сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей і комплектуючих виробів вітчизняного походження, а також виконання робіт та надання послуг вітчизняними виробниками на митній території України у вартості товарів, робіт і послуг, що є предметом закупівлі.
Зі змісту Особливостей вбачається, що замовники здійснюють закупівлі оборонного призначення відповідно до цих особливостей, але з дотриманням вимог ЗУ "Про оборонні закупівлі", ЗУ "Про публічні закупівлі".
пунктом 6-1 рохділу Х ЗУ "Про публічні закупівлі" визначено перелік товарів, що підлягають локалізації. До зазначеного перліку входять товари, які є предметом оборонних закупівель, які здійснює Головне управління, відповідно до покладених на нього обов'язків, як на службу державного замовника.
Окрім того, ЗУ "Про оборонні закупівлі" містить положення, відповідно до якого державний замовник у сфері оборони повин враховувати такий критерій оцінки, як локалізація.
Однак, на період дії правого режиму воєнного стану,державні замовники у сфері оборони не застосовують процедури закупівлі визначені цим Законом.
Вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 року №335 "Деякі питання здійснення оплати товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони в умовах воєнного стану" визначено, що ціна на постачання товарів, виконання робіт та надання послуг для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони України визначається на підставі калькуляції витрат, сформованої виконавцем державного контракту (договору). При цьому під час розрахунку ціни враховуються всі податки та збори, загальновиробничі, адміністративні, операційні та інші витрати виконавця, повязані з виготовленням товарів, виконанням робіт та наданням послуг.
Тобто, фактично, калькуляція витрат по своїй суті є локалізацією, оскільки остання визначається на підставі калькуляції витрат виконавця.
З урахуванням наведеного, прошу надати роз'яснення:
Чи є обовязковою вимога державного замовника (служби державного замовника), під час укладання договорів про закупівлю товарів оборонного призначення, щодо наявності того чи іншого товару, якщо він підлягає локалізації в переліку локалізованих товарів, який формується та розміщується на сайті Міністерства економіки України.
Відповідь на запит 1226/2022
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на аналогічне питання міститься в запиті № 1225/2022розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу  за посиланням:
https://me.gov.ua/InfoRez/Details?id=0c26f700-54a7-4d23-9280-c810b18b55cf&lang=uk-UA
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Локалізація
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2