Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від ТОВ "Оператор газотранспортної системи України"
Тема: Тендерна документація
Тема розширена: Правомірність вимог щодо надання паспорту або формуляру на виріб у складі тендерної пропозицї
Суть питання: Доброго дня.

В ДСТУ ГОСТ 2.601-2006 визначені вимоги щодо експлуатаційних документів на вироби, а саме:
"Паспорт – документ, содержащий сведения, удостоверяющие гарантии изготовителя, значения основных параметров и характеристик (свойств) изделия, а также сведения о сертификации и утилизации изделия."
"Формуляр - документ, содержащий сведения, удостоверяющие гарантии изготовителя, значения основных параметров и характеристик (свойств) изделия, сведения, отражающие техническое состояние данного изделия, сведения о сертификации и утилизации изделия, а также сведения, которые вносят в период его эксплуатации (длительность и условия работы, техническое обслуживание, ремонт и другие данные)"
Згідно з ДСТУ ГОСТ 2.601-2006 Паспорт або формуляр (або етикетка для виробів з незначною клькістю характеристик) є обов'язковим документом на виріб.

Згідно з п.5 статті 23 Закону України "Про публічні закупівлі" №922-VIII
"Замовник може вимагати від учасників підтвердження того, що пропоновані ними товари, послуги чи роботи за своїми ... чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документації."

Питання: наскільки правомірно з боку Замовника для підтвердження характеристик технічно-складного предмету закупівлі вимагати у учасника торгів надавати у складі тендерної пропозиції паспорт або формуляр на виріб. Чи не може бути ця вимога приводом для подальшого оскарження процедури закупівлі???
Відповідь на запит 2521/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що на схожі за змістом питання надано відповіді у запитах 352/2020 та 430/2020 розміщених на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель відповідно за посиланнями https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=8d3b64f4-c984-48c6-bc33-05bc80103ea8&lang=uk-UA та https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=1c449519-f11f-45c4-b2f6-0cec6aaea705&lang=uk-UA

При цьому до компетенції Мінекономіки не належить визначення правомірності дій суб'єктів сфери закупівель у конкретних випадках.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2