Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Запорізький обласний центр зайнятості
Тема: Планування закупівель
Тема розширена: додаток до річного плану
Суть питання: Згідно ДК 021:2015 30190000-7 (Офісне устаткування та приладдя різне) нам було виділено 198000. Ці кошти ми плануємо витратити протягом року згідно конкретних предметів закупівлі на:
1) канцелярські товари (98000 грн.), 2) папір для другу (50000 грн.) 3) грамоти (50000 грн.).
Перший договір на 15 тис гривень (канцелярські товари) ми плануємо укласти у березні. Залишок коштів плануємо витратити протягом року.
Якщо мова йде про предмет закупівлі 3019000-7 (канцелярські товари), де ми плануємо укладати декілька договорів протягом року. В додатку до річного плану ми повинні кожен раз вказувати суму закупівлі по кожному договору ?.
Наприклад перед укладанням договору на 15000 грн.,ми повинні внести в додаток до річного плану запис саме про 15000 грн. І якщо наступний договір буде укладено на 20500 буде укладено в червні, ми повинні знову вносити зміни додатку до річного плану, корегуючи стару запис і так кожного разу. Якщо в межах одного предмету (із конкретною назвою) ми плануємо укладати декілька договорів протягом року, ми зобов’язані кожен раз проводити засідання комітету, де вказувати інфо про зміни до додатку до річного плану, де вказувати що суму за предметом ДК 021:2015 30190000-7 (Офісне устаткування та приладдя різне) Канцелярські товари збільшено на 20500 грн, тепер вона дорівнює 35500 (15000+20500). Однак ми ж передбачили на початку року загальні витрати по вказаному предмету на суму 98000 грн.
Або ми маємо право одразу опублікувати всю суму за предметом 98000 грн., яку плануємо витрати на рік (поставити орієнтовний початок на березень, коли буде укладено перший договір ) та самостійно контролювати витрати за вказаним предметом. Не вносячи змін до додатку до річного плану кожного разу при укладені нових договорів. Адже всю суму на рік за предметом (з конкретною назвою – канцел товари) ми вже опублікували. І якщо на кінець року саме ця сума за предметом (канцелярські товари) буде зменшена або збільшена, лише тоді вносити зміни додатку. Залишаючи при цьому строку орієнтовний початок закупівлі, та лише змінюючи суму (наприклад з 98000 на 102 000 грн. у разі збільшення).
Прошу надати чітку відповідь на вказане запитання. У законодавстві про закупівлі існують правові плями (де кожен трактує норму як йому вигідно) , однак ми повинні доказувати свою правоту під час перевірок цього напрямку.
Відповідь на запит 161/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Оскільки відповідно до статті 4 Закону закупівля здійснюється відповідно до річного плану, складання річного плану (додатку до річного плану) та внесення до нього змін є передумовою здійснення закупівель, та передує їх проведенню.

Таким чином, орієнтовний початок проведення процедури закупівлі, очікувана вартість предмета закупівлі у річному плані зазначається на момент, що передує проведенню відповідної процедури закупівлі та не потребує коригування за результатами здійснення такої процедури закупівлі.

При цьому оскільки законодавством не визначені та не обмежені періодичність і характер внесення змін до річного плану закупівель (додатку до річного плану), то замовник може вносити такі зміни відповідно до наявного фінансування, потреби у товарах, роботах, послугах тощо, до здійснення відповідної закупівлі в залежності від конкретних випадків, дотримуючись при цьому вимог частини сьомої статті 2 Закону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2