Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від АТ Укргазвидобування
Тема: Предмет закупівлі
Тема розширена: ефір метил-трет-бутиловий CPV - 2495000-8
Суть питання: Просимо надати роз'яснення чи підпадає закупівля ефір метил-трет-бутиловий (МТБЕ)(CPV - 2495000-8) під пункт 5 Закону, а саме:
4) вуглеводнева сировина, нафтопродукти для їх подальшої переробки і реалізації та пов’язаних і необхідних для цього супутніх послуг: з переробки, виробництва, транспортування, фрахтування, страхування, переміщення, вантажних перевезень, зберігання, зливу/наливу, інспекції кількості та якості, митно-брокерських, інформаційно-аналітичних послуг щодо ринкових цін та біржових котирувань, фінансових послуг, послуг бірж, аукціонів, систем електронних торгів;

Додатково зазначаємо, що МТБЕ застосовується у виробництві автомобільних бензинів А-92 та А-95 як високооктановий компонент, який має високе октанове число, відсутність ароматичних вуглеводнів та низький вміст сірки. Виробництво автомобільних бензинів не можливе без цього компоненту оскільки не буде забезпечена відповідність продукції вимогам Технічного регламенту.
Дякуємо
Відповідь на запит 803/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

При цьому якщо замовник, який провадить діяльність в окремих сферах господарювання, здійснює закупівлі таких предметів закупівлі, як: вуглеводнева сировина, нафтопродукти для їх подальшої переробки і реалізації та пов’язаних і необхідних для цього супутніх послуг: з переробки, виробництва, транспортування, фрахтування, страхування, переміщення, вантажних перевезень, зберігання, зливу/наливу, інспекції кількості та якості, митно-брокерських, інформаційно-аналітичних послуг щодо ринкових цін та біржових котирувань, фінансових послуг, послуг бірж, аукціонів, систем електронних торгів, то такі закупівлі замовник здійснює без застосування процедур закупівель, передбачених Законом, на підставі пункту 4 частини шостої статті 3 Закону.

Водночас, оскільки відповідно дo Положення про Міністерство енергетики та захисту довкілля України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 21 січня 2015 р. № 32 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2019 р. № 847),   Мінекоенерго є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому, торфодобувному, нафтогазовому та нафтогазопереробному комплексах,  з питань віднесення ефіру метил-трет-бутиловий (МТБЕ) до  вуглеводневої сировини, нафтопродуктів пропонуємо звернутися до вищевказаного центрального органу виконавчої влади.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Предмет закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2