Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Відокремлений підрозділ "Рівненська АЕС" ДП "НАЕК "Енергоатом"
Тема: Планування закупівель
Тема розширена: Продовження проведення процедури закупівлі при зменшені суми закупівлі.
Суть питання: Згідно припису ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівля здійснюється відповідно до річного плану закупівель. Замовник, відповідно до РПЗ, оголосив закупівлю ТМЦ на суму 4 млн. грн. за процедурою відкритих торгів з публікацією англійською мовою. На стадії обговорення і подачі пропозицій у Замовника виникла потреба зменшити суму даної закупівлі до 200 тис. грн., у зв’язку зі зменшенням фінансування.
Чи буде правомірно в діях Замовника внести зміни в річний план закупівель, зменшивши суму даної закупівлі до 200 тис. грн., і після цього внести зміни в тендерну документацію, зменшивши обсяг та суму закупівлі, з метою подальшого продовження даної закупівлі.
Відповідь на запит 786/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Оскільки відповідно до статті 4 Закону закупівля здійснюється відповідно до річного плану, складання річного плану (додатку до річного плану) та внесення до нього змін є передумовою здійснення закупівель та передує їх проведенню.

Отже, орієнтовний початок проведення процедури закупівлі, очікувана вартість предмета закупівлі у річному плані зазначається на момент, що передує проведенню відповідної процедури закупівлі.

Водночас замовнику слід ураховувати, що Закон містить різні строки, алгоритми розгляду і оцінки тендерних пропозицій на відповідність вимогам тендерної документації в залежності від очікуваної вартості закупівлі, а також різну їх технічну реалізацію.

При цьому замовник має право визнати торги такими, що не відбулися, у разі, зокрема скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг згідно частини другої статті 31 Закону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відкриті торги Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2