Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Управління з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Київської обласної державної адміністрації
Тема: Тендерна документація
Тема розширена: правильність оформлення електронної банківської гарантії
Суть питання:
Всі тендерні пропозиції учасників торгів не витримали норму щодо
правильності оформлення електронної банківської гарантії забезпечення тендерної пропозиції!!!

Закупівля UA-2017-10-09-000536-c

Тендерним комітетом опубліковано оголошення про проведення процедури відкритих торгів. Період подачі пропозицій системою встановлено до 25.10.2017. Через Скаргу 23.10.2017 процедуру було заблоковано, та 26.10.2017 розблоковано. В той же час, 30.10.17 о 15:08 стартує аукціон за результатом якого о 15:35 відбувається розкриття тендерних пропозицій. Аукціон був назначений е-майданчиком автоматично після розблокування процедури о 18:30 25.10.17 через неприйняття АМКУ скарги до розгляду. При цьому, е-майданчик автоматично продовжив не строк подання тендерних пропозицій (замовник не втручався), а строк очікування старту аукціону, позбавивши права учасників привести у відповідність документи подані на участь в торгах , або подати пропозицію з урахуванням нової дати розкриття. За результатами аукціону визначено учасника, який подав найбільш економічно вигідну пропозицію. На даний момент триває кваліфікація. Виникли проблемні питання в частині правильності оформлення електронної банківської гарантії. Так, пп. 2.6 та пп. 2.9. п. 2 Розділу III тендерної документації було передбачено наступне:
" 2.6. Строк дії забезпечення пропозиції конкурсних торгів 90 днів з дати розкриття пропозицій конкурсних торгів" та
"2.9. ... Банківська гарантія набирає чинності з дати розкриття тендерних пропозицій"
Разом з тим в пп. 2.1. п. 2 Розділу IV тендерної документації зазначено:
"2.1. Дата і час розкриття тендерних пропозицій визначаються електронною системою закупівель автоматично
та зазначаються в оголошенні про проведення процедури відкритих торгів".
Як результат:
Тендерна пропозиція Учасника № 1 - без електронної банківської гарантії
Тендерні пропозиції Учасника № 2 та Учасника № 3 із строком дії електронної банківської гарантії
менше ніж 90 днів з дати розкриття (87 днів).
Прошу надати роз’яснення, як вчинити в даній ситуації та як оцінювати електронну банківську гарантію, яка має строк дії менше 90 днів , у зв’язку із автоматичним визначенням дати аукціону системою та неможливістю привести у відповідність документи учасниками?
Відповідь на запит 1056/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що питання реалізації в електронній системі закупівель вимог законодавства розглянуто в листі від 07.02.2017 № 3302-06/3810-03 “Щодо електронної системи закупівель”, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=3&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc.

Одночасно повідомляємо, що наразі Міністерством ведеться робота щодо виявлення неточностей у Законі та удосконалення застосування системи електронних закупівель, які будуть опрацьовані разом із заінтересованими органами влади під час підготовки відповідного законопроекту.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відхилення тендерних пропозицій Розгляд тендерних пропозицій
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2