Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Управління освіти Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації
Тема: Інше
Тема розширена: Використання нецінового критерію "Відстань від потужності з виробництва продукту до замовника"
Суть питання: Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у документі №3304-04/20327-06 від 02.04.2021 надало чітке роз’яснення, що перелік нецінових критеріїв оцінки який наведений в пункті 3 частини3 статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі» (Закон) не є вичерпним, що дає право Замовникам застосовувати критерії оцінки, визначені Замовником самостійно на підставі особистих потреб, а не тільки перелічені частиною третьою статті 29 Закону.
Управління освіти має закупити на наступний 2022 рік продукти харчування виключно натуральні, згідно постанови Кабінету Міністрів України № 305 від 24 березня 2021 року «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» ( частина 47 Порядку), а також спільних наказів МОН України та МОЗ України від 17.04.2006 р. № 298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних закладах» ( пункт 4.7.Інструкції).
Натуральні продукти по визначенню мають короткий строк зберігання. Тому Управління вимушене вимагати від Постачальників поставку продуктів до комори кожного окремого закладу освіти з терміном придатності не менше ніж 90% від загального терміну зберігання. Поставити до всіх закладів освіти Управління продукти одночасно Постачальник не зможе. На це потрібен час, іноді досить тривалий, в зв’язку із значною відстанню від Виробника до Замовника. При цьому деякі продукти ( наприклад, молочні) мають загальний термін зберігання, який вимірюється в годинах ( натуральне молоко – 72 години). Таким чином, щоб дотриматись вимоги доставки продукту з терміном придатності не менше ніж 90% від загального терміну зберігання, з моменту виготовлення такого молока на заводі ( сходу з конвеєра) до моменту вивантаження його в коморі закладу освіти має пройти не більше 7 годин. Тому Управління освіти зацікавлено, щоб потужність з виробництва молочних продуктів була якомога ближче до Управління, щоб отримати свіжий продукт з терміном придатності не менше ніж 90% від загального терміну зберігання.
Виходячи з наведеної потреби, Управління має намір використати неціновий критерій, який дасть впевненість в тому , що всі вказані вимоги будуть виконані. Таким критерієм може бути відстань від потужностей з виробництва продукту до Замовника, а саме:
1. Ціна-70%;
2. Відстань від потужності з виробництва продукту до Замовника -30%;
• Відстань від потужності з виробництва продукту до Замовника менше 20 км - 30%;
• Відстань від потужності з виробництва продукту до Замовника від 20 км до 40 км - 20%;
• Відстань від потужності з виробництва продукту до Замовника від 40 км до 60 км - 10%;
• Відстань від потужності з виробництва продукту до Замовника більше 60 км - 0%;
Такі нецінові критерії складено Управлінням на основі прикладу № 1, наведеному у документі №3304-04/20327-06 від 02.04.2021 Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «1. Послуги їдалень (послуги з забезпечення донорів харчуванням (обідом) ДК 021:2015: 55510000-8».
Просимо надати роз’яснення:
1. Чи правомірно використовувати в якості нецінового критерію критерій «Відстань від потужності з виробництва продукту до Замовника» при закупівлі молочних продуктів для харчуваня дітей у закладах освіти?
2. Чи не суперечить такий критерій вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» ?
Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 1022/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на аналогічне за змістом питання міститься у запиті № 1011/2021, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням:

https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=2eee5e3b-ddaa-4b16-9de3-bc8dbbb10c3b&lang=uk-UA

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2