Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області
Тема: Інше
Тема розширена: виконання робіт субпідрядником
Суть питання: У разі залучення субпідрядної організації до виконання договору в обсягах менше ніж 20% від якої суми нараховується відсотки - від суми договору закупівлі чи від суми договору, яка зменшена з врахуванням фактичного обсягу видатків замовника?
Відповідь на запит 367/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Згідно зі статтею  22 Закону тендерна документація повинна містити у разі закупівлі робіт - вимогу про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю.

Таким чином, Законом встановлена імперативна норма щодо необхідності надання у тендерній пропозиції інформації щодо субпідрядників, яких учасник планує залучати до виконання робіт за умови, що обсяг таких робіт становить не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю. При цьому у разі, якщо учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю, встановлення вимоги щодо надання такої інформації у складі тендерної пропозиції не є обов"язком замовника.

Ураховуючи викладене, договір про закупівлю укладається відповідно до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця.

Разом з тим статтею 36 Закону передбачено можливість зміни істотних умов договору про закупівлю після його підписання у випадках, визначених у цій статті  Закону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Зміна істотних умов Виконання договору Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2