Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Інститут геофізики ім С І Субботіна Національної академії наук України
Тема: Інше
Тема розширена: Закупівлі за кошти, отримані за результатами перемоги в конкурсі"Підтримка досліджень провідних та молодих учених"
Суть питання: Інститутом геофізики ім. С.І.Субботіна Нан України Передбачається закупівля за кошти, отримані за результатами перемоги в конкурсі "Підтримка досліджень провідних та молодих учених", геофізичного обладнання виробництва заводу, розташованого в Чехії. Вартість закупівлі (запланована) 3 170 000,00грн.
Чи маємо ми право Згідно ст.3, ч.5. п.7 Закону України "Про публічні закупівлі", та ст.58 та 59 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" закупити напряму, на заводі виробника, без проведення відкритих торгів, так як кошти отримані в результаті перемоги в конкурсі. Потрібне високоточне геофізичне обладнання виробляє тільки один завод в Чехії. Виробників аналогів такої апаратури в Україні немає.
Відповідь на запит 816/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що на аналогічне за змістом питання надано відповідь у запиті № 1748/2020, розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням: https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=a047b4d4-c815-4b62-be9c-8428876799bb&lang=uk-UA

Крім цього, зазначаємо, що усі рішення приймаються замовником самостійно.

Згідно з  статтею 44 Закону за порушення вимог, установлених цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання цього Закону, уповноважені особи, службові (посадові) особи замовників, службові (посадові) особи та члени органу оскарження, службові (посадові) особи Уповноваженого органу, службові (посадові) особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, службові (посадові) особи органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (обслуговуючого банку), несуть відповідальність згідно із законами України. За придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель / спрощених закупівель, відповідно до вимог цього Закону, та укладення договорів, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель / спрощених закупівель, визначених цим Законом, та за порушення вимог цього Закону службові (посадові) особи, уповноважена особа замовника та керівники замовників несуть відповідальність згідно із законами України.

Разом з тим зазначаємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону, Положення про  Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій замовників в конкретних випадках. 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2