Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: переговорна процедура закупівлі
Суть питання: Оголошений тендер на закпівлю лабораторних послуг не відбувся 2 рази у зв'язку з кількістю учасників меньше 2. Питання 1: Чи потрібно оголошувати 3-і торги, якщо тендерна документація 2-х торгів відрізнялась від 1-х (конкретизовано кількість і види досліджень, змінені та розширені вимоги до учасників), при цьому сума закупівлі не змінилась. Питання 2:Чи може замовник під час переговорної процедури зменьшити кількість та загальну вартість предмету закупівлі оголошеного на торгах, що не відбулися? Питання 3: Чи може бути запрошений на переговорну процедуру суб'єкт господарювання в якого із замовником послуг один центральний орган управління?
Відповідь на запит 1057/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Щодо питань 1,2

Відповідь на аналогічні питання зазначена у запитах 156/2017 від 31.01.2017 та№ 224/2017 від 09.02.2017 за посиланнями http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=4444ee23-8893-46ee-9369-0718549e9ca5&lang=uk-UA

http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=b8d5dd3d-c4e9-4b63-8a35-6337d64e03ea&lang=uk-UA

Щодо питання 3

Відповідно до частини першої статті 35 Закону переговорна процедура закупівлі – це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками.

Разом з тим слід ураховувати, що метою Закону є зокрема забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, а принципами здійснення закупівель є максимальна економія та ефективність, запобігання корупційним діям і зловживанням.

При цьому виходячи зі змісту статті 38 Закону відповідальність в частині прийнятих рішень несуть члени тендерного комітету або уповноважена особа (особи) персонально.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відміна торгів Переговорна процедура закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2