Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від ГО "Львівська міська федерація водного поло"
Тема: Предмет закупівлі
Суть питання: Ми громадська організація спортивного спрямування. Проводимо спортивні заходи, які внесені в Єдиний Календарний план Міністерства молоді та спорту.
Запитання:
1. Згідно пункту 9, частини 7, статті 3 ЗУ "Про публічні закупівлі" ми можемо не проводити спрощену процедуру закупівлі, а укладати прямі договори навіть, якщо сума по одній статті витрат перевищує 50 000 грн, але є меншою ніж 200 000 грн.
Чи вірно ми трактуємо статтю?

2. Згідно пункту 2, частини 7, статті 3 ЗУ "Про публічні закупівлі"
якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за наявності одного з таких випадків:
відсутність конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником;
Також випливає, що ми можемо не проводити спрощену систему закупівлі, а укласти прямий договір. Адже у місті Львові є тільки 1 басейн, який по технічних характеристиках підходить для проведення змагань з водного поло.
Запитання: чи вірно ми трактуємо статтю і якщо так, то які саме підтверджуючі документи ми маємо надати і кому, щоб підтвердити відсутність конкуренції.
Відповідь на запит 1040/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі-Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Щодо питання 1

Відповідь на питання надано у запиті 2785/2020, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням: https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=aa4f0ec2-5456-449e-979f-634acbf277dd&lang=uk-UA

Щодо питання 2

Згідно з абзацом четвертим пункту 2 частини сьомої статті 3 Закону придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої статті 3 Закону, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого  Законом, у разі відсутності конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником. 

Отже, якщо роботи, товари чи послуги через будь-які обгрунтовані та  підтверджені технічні причини, в тому числі встановлені законодавством, можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб`єктом господарювання за відсутності при цьому альтернативи, в такому разі замовник може здійснити закупівлю без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого  Законом на підставі абзацу четвертого пункту 2 частини сьомої статті 3 Закону. При цьому замовник самостійно приймає такі рішення та визначає  документальне підтвердження.

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Спрощені закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2