Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Запорізький обласний центр зайнятості
Тема: Планування закупівель
Тема розширена: Складання річного плану та додатку до річного плану.
Суть питання: Згдіно Єдиного класифікатора 30190000-7 Офісне устаткування та приладдя різне, у 2019 році нам виділено 190 000. Які ми плануємо витрати на папір, канцелярські товари та грамоти. Ці кошти ми плануємо витратити протягом року, та заключати угоди декілька разів.

Перший договір ми плануємо укласти на початку березня, на суму 50 000. Наступні у червні, вересні та грудні 2019. Враховуючи що необхідно зазначати конкретний предмет закупівлі.
У додатку до річного плану, ми вже знесли запис щодо закупівлі на 50000 (канцелярські товари). Орієнтовний початок процедури вказано (БЕРЕЗЕНЬ).

У червні ми плануємо укласти договір на 20000 (також канцелярські товари) і хочемо внести зміни до додатку шляхом редагування попереднього запису. Так замість суми 50000 ми пропишемо вже 70000.
А як бути з орієнтовною датою закупівлі, чи правомірно її змінювати з березня на червень, адже у березні ми вже уклали договір? Чи залишити орієнтовну дату закупівлі – березень 2019.
Відповідь на запит 157/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Оскільки відповідно до статті 4 Закону закупівля здійснюється відповідно до річного плану, складання річного плану (додатку до річного плану) та внесення до нього змін є передумовою здійснення закупівель, та передує їх проведенню.

Таким чином, орієнтовний початок проведення процедури закупівлі, очікувана вартість предмета закупівлі у річному плані зазначається на момент, що передує проведенню відповідної процедури закупівлі та не потребує коригування за результатами здійснення такої процедури закупівлі.

При цьому оскільки законодавством не визначені та не обмежені періодичність і характер внесення змін до річного плану закупівель (додатку до річного плану), то замовник може вносити такі зміни відповідно до наявного фінансування, потреби у товарах, роботах, послугах тощо, до здійснення відповідної закупівлі в залежності від конкретних випадків, дотримуючись при цьому вимог частини сьомої статті 2 Закону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Оприлюднення інформації про закупівлю Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2