Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Регіональна філія "Придніпровська залізниця" ПАТ "Укрзалізниця"
Тема: Предмет закупівлі
Тема розширена: визначення вартості закупівлі кредитних коштів
Суть питання: Доброго дня! Прошу роз’яснити поточне питання. Підприємство планувало у 2013 році отримати кредитні кошти у сумі 30 млн. грн по кредитному договору з відсотквою ставкою не менше ніж 22% річних та без інших комісій. Договір планувалось укладати відповідно до Закону України про здійснення державних закупівель від 01.06.2010 N 2289-VI зі змінами та довоненнями. Тобто, прошу роз’яснити, як мала б визначатися вартість предмету закупівлі «Послуг з кредитування» (загальною сумою тіла кредиту та всіх витрат, або тільки загальною сумою всіх витрат (відсоток річних, комісія та інше).
Відповідь на запит 373/2017

Шановний користувачу, Закон України “Про здійснення державних закупівель” (зі змінами згідно із Законом України від 04.07.2012  № 5044-VI)  (далі - Закон) від 01.06.2010 № 2289-VI встановлював правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти.

Частиною третьою статті 2 Закону було встановлено, що дія Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі були, зокрема послуги фінансових установ, в тому числі міжнародних фінансових організацій, пов’язані із залученням кредитних ресурсів та коштів до статутного капіталу замовником.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 1 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”  (із змінами) від 12.07.2001  № 2664-III фінансова установа - юридична особа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та внесена до відповідного реєстру в установленому законом порядку. До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг.

Визначення терміну “фінансова послуга” наведено у пункті 5 частини першої статті 1 Закону про фінансові послуги.

При цьому фінансовими вважаються послуги, визначені у частині першій   статті 4 Закону про фінансові послуги.

Таким чином, у разі якщо замовником була передбачена закупівля послуг фінансових установ, пов’язаних із залученням кредитних ресурсів така закупівля здійснювалась замовником без проведення процедур закупівель на підставі частини третьої статті 2 Закону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2