Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від ТОВ МЕНАС
Тема: Допорогові закупівлі
Тема розширена: оскарження дій Замовника (допорогова закупівля)
Суть питання: Товариством подана скарга на дії Замовника (Київській міський центр крові м. Київ).

Допорогові закупівлі

Просимо надати можливість приймати участь в розгляді нашої скарги комісією
Відповідь на запит 4/2016

     Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

    Вирішення спорів, пов’язаних із проведенням допорогових закупівель здійснюється у відповідності до Порядку здійснення допорогових закупівель, затвердженого наказом Державного підприємства “Зовнішторгвидав України” (наказом Мінекономрозвитку від 26.07.2016 № 1220 перейменоване в Державне підприємство “ПРОЗОРРО”)  від 13.04.2016 № 35 (далі – Порядок).

     Пунктом 13 Порядку визначено, що усі спори між учасником допорогової закупівлі та замовником, що виникли при проведенні допорогової закупівлі, вирішуються згідно з положеннями, наведеними у Порядку, або згідно діючого законодавства України.

   Пунктом 14 Порядку визначено порядок усунення порушень в процесі проведення допорогової закупівлі, зокрема порядок розгляду звернень учасників допорогової закупівлі Комісією з розгляду звернень (далі – Комісія).

    Функціонування Комісії та реалізований на веб - порталі Уповноваженого органу функціонал для розгляду звернень щодо закупівель з очікуваною вартістю предмета закупівлі вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону, здійснюється за спільної  ініціативи та за підтримки  ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна”, ДП “ПРОЗОРРО” і Мінекономрозвитку України.

     Водночас зазначаємо, що ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна” забезпечує незалежність Комісії та стежить за неупередженістю її рішень.

    Таким чином, оскільки Комісія з розгляду звернень від учасників закупівель щодо усунення можливих порушень була створена ГО “Трансперенсі Інтернешнл України”, з питання можливої участі у засіданні вищезазначеної комісії пропонуємо звернутись до  ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна”.

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2