Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Комунальне Некомерційне підприємство "Клінічний Центр інфекційних хвороб"
Тема: Інше
Тема розширена: щодо застосування законодавства у сфері закупівель, а саме: абз. 18 ч. 5 ст. 3 ЗУ «Про публічні закупівлі» - «Дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є: послуги за договорами про медичне обслуговування населення, що надаються відповідно до закону»
Суть питання: Будь ласка надайте відповідь щодо застосування законодавства у сфері закупівель, а саме: абз. 18 ч. 3 ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі» - «Дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є: послуги за договорами про медичне обслуговування населення, що надаються відповідно до закону».
Враховуючи те що абз. 11 ст. 3 ЗУ «Основи законодавства України про охорону здоров'я» встановлено визначення медичної послуги: «послуга з медичного обслуговування населення (медична послуга) - послуга, що надається пацієнту закладом охорони здоров’я або фізичною особою - підприємцем, яка зареєстрована та одержала в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та оплачується її замовником. Замовником послуги з медичного обслуговування населення можуть бути держава, відповідні органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи, у тому числі пацієнт». Однак законодавством не встановлено перелік послуг медичному населенню. Тому просимо надати відповідь:
1. 1) Чи відносяться послуги медичних оглядів працівників підприємства до договорів які не підпадають під дію ЗУ Про публічні закупівлі?
2. Чи відносяться послуги з лабораторного дослідження зразків які замовляються у іншого медичного закладу до послуг медичного населення, які не підпадають під дію ЗУ Про публічні закупівлі?
3. Чи не підпадають послуги з банку крові для медичного закладу під дію ЗУ Про публічні закупівлі?
Відповідь на запит 61/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в запиті 1081/2020 за посиланням: https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=2a28f63b-b060-4783-ba16-fbffca6b05e3&lang=uk-UA
В інших випадках замовник здійснює закупівлю в один із способів, відповідно до вимог Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі –  Особливості), в один із способів, керуючись відповідними вартісними межами, визначеними Особливостями.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Сфера застосування Закону
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2