Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Державне підприємство "Міжнародний аеропорт "Бориспіль"
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Субпідрядники в послугах
Суть питання: Користуючись нагодою керівництво Державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» висловлює свою повагу та звертається з наступним.
Приписами статті 19 та статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) передбачено:
«ст.19: у разі закупівлі робіт або послуг - повне найменування та місцезнаходження кожного юридичного суб'єкта господарювання, якого учасник, з яким укладено договір про закупівлю, буде залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків вартості договору про закупівлю, якщо про це зазначено в договорі про закупівлю.
ст.22 17) у разі закупівлі робіт - вимогу про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб'єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю.
Тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.»
На відміну від Закону України «Про здійснення державних закупівель» на сьогодні із статті 22, а саме, його пункту 17) частини 2 виключено інформацію, що тендерна документація при закупівлі послуг повинна містити вимогу про зазначення учасником у пропозиції конкурсних торгів інформації (повне найменування та місцезнаходження) про кожного суб'єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт як субпідрядника в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю.
Листом від 18.10.2016 № 3302-06/33182-07 Мінекономрозвитку України повідомило, що є можливим залучення субпідрядних організацій при закупівлі робіт або послуг, та з огляду на приписи Закону, потрібно про це зазначати в тендерній документації.
За процедурою: UA-2019-04-19-000598-a (Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг;вирівнювання поверхонь (Поточний ремонт доріг)) ДАСУ було проведено моніторинг та за результатами моніторингу закупівлі установлено, що на порушення вимог п. 17 ч. 2 ст. 22 Закону тендерна документація замовника містить вимогу про надання довідки в довільній формі, що містить інформацію про субпідрядні організації, які учасник планує залучити для виконання робіт в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю, тоді як зазначена інформація повинна вимагатися у разі закупівлі робіт, при цьому предметом даної закупівлі є послуги.
Керуючись приписами статті 8 Закону, просимо повідомити (надати відповідь рекомендаційного характеру) щодо застосування законодавства у сфері закупівель, а саме:
1) чи є можливим залучення субпідрядних організацій при закупівлі послуг, з огляду на приписи Закону, якщо так, чи потрібно про це зазначати в тендерній документації та проекті договору, що є складовою частиною тендерної документації?
Відповідь на запит 407/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на ваше питання міститься в розділі “Щодо встановлення замовником в тендерній документації вимоги про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації про субпідрядника” листа від 07.02.2017 № 3302-06/3812-06 “Щодо розробки тендерної документації, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3812

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2