Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Солонько Тетяна Вікторівна

Тема: Інше
Суть питання: Коли введуть посаду уповноваженої особи за кодом класифікатора
Відповідь на запит 2463/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі”  (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до пункту 35 частини першої статті 1 Закону уповноважена особа (особи) - службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту).

Отже, діяльність уповноваженої особи є функцією, яка може бути покладена як на штатних працівників організації, так і на осіб, з якими укладено трудовий контракт.

Разом з тим функції особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівлі можуть бути покладені на фахівців з публічних закупівель. Так, професія  “Фахівець з публічних закупівель” затверджена Національним класифікатором України ДК 003:2010 "Класифікатор професій" за кодом КП 2419.2.

Водночас для узгодженого розуміння сфери обов'язків та вимог щодо кваліфікаційних та професійних компетентностей до таких фахівців, Мінекономіки розроблено професійний стандарт для професії “Фахівець з публічних закупівель”, що затверджений наказом Міністерства соціальної політики України від 18.02.2019 № 234 та розміщений на офіційному сайті Мінекономіки в розділі “Публічні закупівлі” рубрика “Професіоналізація”.

При цьому  повідомляємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F24218-06%20 розміщено лист від 10.04.2020 №  3304-04/24218-06 “Щодо організації закупівельної діяльності замовника”.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Уповноважена особа
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json