Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ДП "НАЕК "Енергоатом"

Тема: Переговорна процедура закупівлі
Суть питання: Підкажіть будь ласка, якщо проводимо переговорну процедуру за абзацом 4 п. 3 ст. 40 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон), а саме на період оскарження прийнятих рішень замовником, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків очікуваної вартості тендеру, чи означає це, що в подальшому очікувана вартість конкурентної процедури закупівлі (тендеру) повинна бути зменшена на ці 20 відсотків? Також прошу пояснити, якщо проведено процедуру закупівлі за вищенаведеною нормою, з учасником який допущений до аукціону, але під час оскарження в АМКУ, останній зобов'яже відмінити допуск такого учасника до аукціону, чи буде це означати порушення Закону щодо проведення з таким учасником переговорної процедури? Також прошу надати роз'яснення, що може слугувати достатнім обгрунтуванням "нагальності" закупівлі в розрізі вказаної норми Закону? Заздалегідь вдячний за відповідь.
Відповідь на запит 2186/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі”  (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до пункту 3 частини другої статті 40 Закону переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі якщо у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі, зокрема оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо триваючого тендера після оцінки тендерних пропозицій учасників, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендера, що оскаржується.

При цьому істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених частиною п`ятою статті 41 Закону. 

Отже, у разі укладення договору про закупівлю за результатами тендеру, який був оскаржений, сторони вносять зміни до договору про закупівлю в частині зменшення обсягів закупівлі та ціни договору у разі проведеної переговорної процедури закупівлі та укладення договору про закупівлю відповідно до вимог Закону. 

Поряд з цим замовник самостійно приймає рішення щодо учасника(ів) переговорної процедури закупівлі. Водночас відповідь щодо обґрунтування нагальної потреби міститься у запиті 1105/2020 (питання 2) за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=1bca130f-a4ac-4963-a727-8ef756f4138f&lang=uk-UA

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Переговорна процедура закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json