Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Філія "Енергозбут" ПАТ "Укрзалізниця"

Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Рішення органу оскарження
Суть питання: Цим листом висловлюємо Вам свою повагу та звертаємось щодо наступного:
Замовником було оголошено процедуру закупівлі відповідно до вимог статті 10 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) - оголошення про проведення процедури закупівлі та тендерну документацію. Відповідно до ст.18 Закону суб'єтом оскрження ТОВ "Аквілон Енергія" було подано скаргу до АМКУ по чотирьом процедурам закупівель, яка була прийнята до розгляду 24.11.2017р, що зупиняє перебіг строків, установлених частиною другою статті 32, абзацом восьмим частини третьої статті 35 цього Закону, а процедури закупівлі змінили статус на заблоковані. Скарги були розглянуті та 13.12.2017р. було опубліковано інформацію про результативну частину рішення по ним.
Зігідно рішення АМКУ замовника було забов'язано внести зміни до тендерної документації та усунути дискримінаційні вимоги.Відповідно до річного плану закупівель процедури здійснюються на протязі календарного року, та внесення змін до тендерної документації для її розблокування призведе до проведення аукціону та розгляду тендерних пропозицій на прикінці року, тому договори на закупівлю укласти буле неможливо. А також, при вносенні змін до тендерної документації необхідно буде враховувати вимоги Закону, та терміни укладання договорів необхідно буде продовжувати на 2018 рік.
Рішення органу оскарження набирають чинності з дня їх прийняття та є обов’язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються. Водночас Законом не встановлено строку для виконання замовником рішення органу оскарження.
Просимо Вас роз'яснити:
1. Чи можна Замовнику скасувати процедуру закупівлі так як у 2018 році, річним планом закупівель не передбачено закупівлю робіт, без розблокування процедури та внесення змін до тендерної документації
2. На які вимоги Закону України "Про публічні закупівлі" можна посилатись при скасуванні закупівлі?
3. Надати інші варіанти виходу із склавшоїся ситуації.
Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 103/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Згідно з частиною дванадцятою статті 18 Закону рішення органу оскарження набирають чинності з дня їх прийняття та є обов'язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються.

Разом з тим, перелік підстав для відміни торгів зазначений у статті 31 Закону та є вичерпним.

У свою чергу, будь-які рішення щодо закупівлі приймаються замовником самостійно та з урахуванням статті 38 Закону, якою встановлено, що за порушення вимог, установлених цим Законом в частині прийнятих рішень, вибору і застосування процедур закупівлі, відповідальність несуть члени тендерного комітету або уповноважена особа (особи) персонально.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Оскарження процедури закупівлі Відміна торгів
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json