Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Міністерство фінансів України
Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Тема розширена: Відкриті торги з особливостями з 03.01.2023 з урахування змін, визначених Постановою КМУ від 30.12.2022 № 1495
Суть питання: Постановою КМУ від 30.12.2022 № 1495 визначено зміни до деяких пунктів Особливостей (затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178), зокрема щодо проведення Відкритих торгів без застосування електронного аукціону.
Проте, до пункту 18 Особливостей, а саме до його змісту, змін не було внесено: «Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами електронного аукціону переможця процедури закупівлі, крім випадків:
визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті;
перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі;
перерахунку ціни та обсягів товарів за результатами електронного аукціону в бік зменшення за умови необхідності приведення обсягів товарів до кратності упаковки.».

Також лишається відкритим питанням щодо застосування або незастосування вимог таких норм з ЗУ «Про публічні закупівлі» як:
ст.21 (частина друга): «Оголошення про проведення відкритих торгів повинно містити наступну інформацію: … 11) розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону у межах від 0,5 відсотка до 3 відсотків очікуваної вартості закупівлі або в грошових одиницях;»,
ст.22: «У тендерній документації зазначаються такі відомості:...10) перелік критеріїв оцінки та методика оцінки тендерних пропозицій із зазначенням питомої ваги кожного критерію» (ст. 29: «Оцінка тендерних пропозицій/пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації/оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, шляхом застосування електронного аукціону.»),
оскільки в п. 26 Особливостей зазначено: «Оголошення про проведення відкритих торгів повинно містити інформацію, визначену частиною другою статті 21 Закону.», а в п. 28 Особливостей зазначено: «Тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей.».

Отже, виникає питання:
Чи порушить Замовник законодавство у сфері публічних закупівель, якщо врахує під час проведення відкритих торгів та зазначить в тендерній документації діючі вищезазначені норми (п. 18 Особливостей, ст. 21 та 22 Закону)? Чи порушить, якщо не врахує?

Відкриті торги з особливостями з 03.01.2023 з урахування змін, визначених Постановою КМУ від 30.12.2022 № 1495
Відповідь на запит 17/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від 13.01.2023 № 3323-04/1723-06 "Щодо внесення змін до особливостей здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування", розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням:
https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=1723
При цьому зазначаємо, що Мінекономіки розроблено проєкт постанови “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. №1178” (далі- Постанова №1178). Проектом передбачено, зокрема, що:
1) пункт 18 Особливостей пропонується викласти у такій редакції: “18. Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі, крім випадків: визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті; перерахунку ціни в бік зменшення ціни тендерної пропозиції переможця без зменшення обсягів закупівлі; перерахунку ціни та обсягів товарів в бік зменшення за умови необхідності приведення обсягів товарів до кратності упаковки.”
2) пункт 28 Особливостей пропонується викласти в такій редакції: “пункт 28 доповнити новими абзацами такого змісту: “У тендерній документації відомості, визначені пунктом 2 частини другої статті 22 Закону, визначаються відповідно до вимог, визначених абзацами шостим - восьмим цього пункту.
У тендерній документації обов’язково зазначається: один або декілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 Закону, з урахуванням положень цих особливостей, та інформація про спосіб підтвердження відповідності учасників процедури закупівлі установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством; підстави для відмови в участі у відкритих торгах, встановлені пунктом 44 цих особливостей, та інформація про спосіб підтвердження відсутності підстав для відхилення.
Замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відсутність підстав для відхилення, визначених пунктом 44 цих особливостей, у разі якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації”, та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, та/або може бути отримана електронною системою закупівель шляхом обміну інформацією з іншими державними системами та реєстрами.
Для об’єднання учасників як учасника процедури закупівлі замовником зазначаються умови щодо надання інформації та способу підтвердження відповідності таких учасників об’єднання установленим кваліфікаційним критеріям та підставам, визначеним пунктом 44 цих особливостей.
Тендерна документація може містити правила зазначення в договорі про закупівлю грошового еквівалента в національній чи іноземній валюті за офіційним курсом, установленим Національним банком України станом на дату розкриття тендерних пропозицій.”
Натомість внесення змін до пункту 26 Особливостей проектом не передбачено, оскільки відповідно до пункту 35 Особливостей відкриті торги проводяться без застосування електронного аукціону. При цьому відмова від  аукціону в Prozorro є тимчасовим рішенням.
Водночас повідомляємо, що  відповідь щодо заповнення полів в електронній системі закупівель відповідно до пункту 26 Особливостей міститься в листі державного підприємства “ПРОЗОРРО” від 21.02.2023 № 206/01/269/06, що додається. Таким чином, наразі ураховуючи технічну реалізацію та тимчасову відмову від аукціону,  в оголошенні поле мінімального кроку аукціону має бути заповненим.
Додаткові матеріали:
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Особливості закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2