Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ПАТ "Черкасиобленерго"

Тема: Зміна істотних умов договору
Тема розширена: Термін дії договору та можливість пролангації
Суть питання: Доброго дня!
Публічне акціонерне товариство уклало договір на постачання запасних частин до автомобілів за кодом ДК021:2015: 31610000-5 (електричне обладнання для двигунів і транспортних засобів). Сума договору складає 440 тис. грн. (згідно Закону про Державні закупівлі до порогова вартість предмету закупівлі не перевищує 1 млн.грн)
Запитання 1.
Чи є обовязковим додаток до договору "Специфікація", так як не можливо визначитись з переліком необхідних запасних частин та їх кількості. В товаристві 620 одиниць техніки, купуються запчастини згідно щоденних актів дефектовки.
Запитання 2.
В умовах договору вказаний строк дії договору до 28.11.19р., та внесений такий пункт: "у разі відсутності до дати закінчення чергового строку дії Договору офіційного повідомлення рекомендованим листом від будь-якої із сторін до іншої сторони про небажання продовжувати договірні відносини, строк дії договору вважається кожного разу автоматично продовженим до 28.11. наступного року включно". На даний час залишок суми по договору складає 221 тис. грн.
1. Чи зобовязані ми заключати додаткову угоду на продовження терміну дії договору?
2.Чи маємо право працювати по даному договору до повного його виконання в наступних роках?
Дякуємо за відповідь.
Відповідь на запит 1077/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Договірні відносини, що виникають при укладенні та виконанні договору у разі здійснення закупівлі  товарів, робіт та послуг, вартість яких є меншою вартісних меж, встановлених абзацами другим і третім частини першої статті 2 Закону, регулюються зокрема Цивільним та Господарським кодексами України (далі – ЦК України та ГК України).

Відповідно до статті 6 ЦК України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (стаття 627 ЦК України).

У свою чергу, відповідно до статті 180 ГК України при укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

Частиною четвертою статті 180 ГК України установлено, що умови про предмет у господарському договорі повинні визначати найменування (номенклатуру, асортимент) та кількість продукції (робіт, послуг), а також вимоги до їх якості.

Разом з тим відповідно до частини другої статті 266 ГК України загальна кількість товарів, що підлягають поставці, їх часткове співвідношення (асортимент, сортамент, номенклатура) за сортами, групами, підгрупами, видами, марками, типами, розмірами визначаються специфікацією за згодою сторін, якщо інше не передбачено законом.

Поряд з цим, згідно з частиною сьомою  статті 180 ГК строком дії господарського договору є час, впродовж якого існують господарські зобов'язання сторін, що виникли на основі цього договору.

Згідно з частиною першою статті 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json