Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Товариство з обмеженою відповідальністю "ЧАСТЮЛЯ"
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Повернення забезпечення
Суть питання: ТОВ "ЧАСТЮЛЯ" визнано переможцем закупівлі Ідентифікатор закупівлі: UA-2020-02-13-002614-b, 26.03.2020 р. ТОВ "ЧАСТЮЛЯ" укладено з Замовником договори про закупівлі.
Відповідно до тендерної документації ТОВ "ЧАСТЮЛЯ" надано забезпечення тендерної пропозиції.
Відповідно частини 4 статті 24 Закону України "Про публічні закупівлі" - "забезпечення тендерної пропозиції повертається учаснику протягом п’яти банківських днів з дня настання підстави для повернення забезпечення тендерної пропозиції в разі: укладення договору про закупівлю з учасником, що став переможцем тендеру".
Враховуючи факт укладення договору Замовником з ТОВ "ЧАСТЮЛЯ" забезпечення тендерної пропозиції має бути повернуто.
Відповідно статті 1 Закону України "Про публічні закупівлі" забезпечення тендерної пропозиції - надання забезпечення виконання зобов’язань учасника перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія.
ТОВ «ЧАСТЮЛЯ» виконано всі зобов’язань учасника перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції, а саме надано підтверджуючі документи передбачені статтею 17 Закону України "Про публічні закупівлі" та укладено відповідні договори за результатами закупівлі.
Проте незважаючи на вище зазначене Замовник відмовляється повертати тендерне забезпечення зазначаючи наступне – «тендерне забезпечення повертається після укладення договору іншим учасникам, а переможцю після закінчення строку дії тендерного забезпечення, а саме після сплину 90 календарних днів.
Прошу надати роз’яснення, чи повинен Замовник повернути забезпечення тендерної пропозиції ТОВ «ЧАСТЮЛЯ».
Відповідь на запит 506/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Згідно з статтею 1 Закону забезпечення тендерної пропозиції - надання забезпечення виконання зобов’язань учасника перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія.

Згідно з частиною першою статті 24 Закону замовник має право зазначити в оголошенні про проведення процедури закупівлі та в тендерній документації вимоги щодо надання забезпечення тендерної пропозиції. У разі якщо надання забезпечення тендерної пропозиції вимагається замовником, в тендерній документації повинні бути зазначені умови його надання, зокрема вид, розмір, строк дії та застереження щодо випадків, коли забезпечення тендерної пропозиції не повертається учаснику. У такому разі учасник під час подання тендерної пропозиції одночасно надає забезпечення тендерної пропозиції.

Перелік підстав для повернення забезпечення тендерної пропозиції визначений частиною четвертою статті 24 Закону. Зокрема, забезпечення тендерної пропозиції повертається учаснику протягом п’яти банківських днів з дня укладення договору про закупівлю з учасником, що став переможцем тендеру.

Отже, абзацом третім частини четвертої статті 24 Закону встановлено імперативну норму щодо повернення забезпечення тендерної пропозиції у разі укладення договору про закупівлю з учасником, що став переможцем тендеру.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Забезпечення тендерної пропозиції
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2