Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Святошинський психоневрологічний інтернат

Тема: Тендерна документація
Тема розширена: Правомірність встановлення нецінового критерію оцінки «Натуральність продукту»
Суть питання: ст. 66 Цивільного кодексу України заклади охорони здоров’я, в яких перебуває недієздатна особа, здійснюють опіку над такою особою. сті 67 кодексу встановлюються вимоги до опікунів «Опікун забов’язаний вживати заходів щодо захисту цивільних прав та інтересів підопічного». Піклування про якісне, безпечне харчування своїх підопічних є складовою їх соціального захисту. У пункті 9.3. розділу 9 Положення затверджено: «Директор та працівники інтернату несуть персональну відповідальність за збереження життя та здоров’я підопічних, дотримання їх прав і запобігання дискримінації щодо них.»
Тобто, годування підопічних натуральними безпечними продуктами є актом їх соціального захисту. Неціновий критерій оцінки тендерної пропозиції при закупівля молочних продуктів для недієздатних хворих такого критерію, як натуральність продукту, відповідає критерію соціального захисту, який пов’язаний із предметом закупівлі, а також повністю відповідає вимогам ЗУ «Про публічні закупівлі» та чинному законодавству України взагалі.
Просимо дати роз'ясненнящодо правомірності встановлення нецінового критерію.
Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 178/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі”  (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Враховуючи вимоги пункту 31 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону, зокрема інструкцію з підготовки тендерних пропозицій, перелік критеріїв оцінки та методику оцінки тендерних пропозицій із зазначенням питомої ваги кожного критерію.

При цьому, вибір критеріїв оцінки можливий з чотирьох варіантів, а саме:

1) ціна; або

2) вартість життєвого циклу; або

3) ціна разом з іншими критеріями оцінки; або

4) вартість життєвого циклу разом з іншими критеріями оцінки.

Водночас іншими критеріями оцінки можуть бути: умови оплати, строк виконання, гарантійне обслуговування, передача технології та підготовка управлінських, наукових і виробничих кадрів, застосування заходів охорони навколишнього середовища та/або соціального захисту, які пов’язані із предметом закупівлі.

При цьому цей перелік нецінових критеріїв не є вичерпним.

Таким чином, замовники, окрім ціни або вартості життєвого циклу, можуть застосовувати й інші критерії оцінки. У такому разі, замовники у тендерній документацїї/оголошенні про проведення спрощеної закупівлі визначають їх вартісний еквівалент або питому вагу цих критеріїв у загальній оцінці тендерних пропозицій/пропозицій.

При цьому зазначаємо, що питома вага цінового критерію/вартості життєвого циклу не може бути нижчою ніж 70 відсотків, крім випадків застосування процедури конкурентного діалогу, за якою ніяких обмежень щодо ваги критеріїв немає. Водночас питому вагу кожного нецінового критерію та їх кількість замовник визначає самостійно.

Отже, перелік критеріїв оцінки та методика оцінки тендерних пропозицій із зазначенням питомої ваги кожного критерію визначаються замовником самостійно згідно із законодавством, виходячи зі специфіки предмета закупівлі з урахуванням частини четвертої статті 5 Закону та дотриманням принципів, закріплених у статті 5 Закону

Разом з тим зазначаємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону, Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій замовників в конкретних випадках.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Критерії та методика оцінки тендерних пропозицій
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json