Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Департамент капітального будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації

Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа
Тема розширена: Уповноважена особа
Суть питання: У зв’язку з набранням чинності Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель” від 19.09 2019 № 114-IX виникли питання, пов’язані з визначенням уповноваженої особи.
Як зрозуміло з положень Закону, а також роз’яснення Мінекономіки від 10.04.2020 № 3304-04/24218-06 один із способів визначення такої особи – укладення трудового договору (контракту) згідно з законодавством. З огляду на вищенаведене, можна зробити висновок, що уповноваженою особою може бути призначений позаштатний працівник.
У роз’ясненні також йдеться про умови оплати праці фахівця з публічних закупівель. Незрозумілим залишається питання щодо визначення заробітної плати такого працівника у разі призначення його за трудовою угодою, поза штатом, у структурному підрозділі облдержадміністрації. Яким нормативним документом слід керуватися у такому випадку?

Крім цього, у роз’ясненні зазначається, що замовнику варто заздалегідь передбачати у своєму розпорядчому рішенні, яким визначається уповноважена особа та в положенні про уповноважену особу, схеми заміщення для виконання функцій уповноваженої особи та покладення обов’язків на іншу уповноважену особу у разі відсутності з таких причин, як тимчасова непрацездатність, відпустка або відрядження. Залишається незрозумілим, як це правильно відобразити у рішенні про призначення такої особи? Чи достатньо у такому разі зазначити: “у разі відсутності уповноваженої особи з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка або відрядження), керівник призначає на цей період уповноважену особу з числа інших працівників, які мають відповідну кваліфікацію, досвід роботи, необхідні знань у сфері публічних закупівель, та кваліфікований електронний підпис”?

Відповідь на запит 678/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Щодо питання 1

Відповідно до положення про Національне агентство України з питань державної служби (далі – НАДС), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 500, НАДС є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується i координується Кабінетом Мiнiстрiв України та який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, здійснює функціональне управління державною службою в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті).

НАДС відповідно до покладених на нього завдань, зокрема забезпечує нормативно-правове регулювання у сфері державної служби та служби в органах місцевого самоврядування; розробляє та вносить в установленому порядку Кабінетові Міністрів України схему посадових окладів на посадах державної служби, положення про застосування стимулюючих виплат державним службовцям.

Тому, з питання, порушеного у запиті пропонуємо додатково звернутися до НАДС.

Щодо питання 2

На Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=24218 розміщено лист від 10.04.2020 № 3304-04/24218-06 Щодо організації закупівельної діяльності замовника, який містить вичерпну відповідь.

При цьому замовник самостійно зазначає у своєму розпорядчому рішенні та положенні про уповноважену особу схеми заміщення та/або способи для виконання функцій уповноваженої особи та покладення обов’язків на іншу уповноважену особу  у разі її тимчасової відсутності.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Уповноважена особа
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json