Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Комунальне некомерційне підприємство "Тернопільська стоматологічна поліклініка" Тернопільської міської ради

Тема: Предмет закупівлі
Суть питання: Предмет закупівлі ДК 021:2015 – 33130000-0 – «Стоматологічні та вузькоспеціалізовані інструменти та прилади».
В Технічна специфікації встановлюється: надати копії декларації про відповідність продукції вимогам технічного регламенту з додатками, завірені належним чином або копія сертифікату відповідності на Товар та/або копія сертифікату якості на Товар, або інший документ, який свідчить про походження та якість Товару.
ПРИКЛАД. На Товар є Декларація про відповідність з терміном дії, н-д від 2018р - до кінця 2023р.
Продукція завезена і розмитнена на території України у період дії Декларації.
З нашого розуміння, Товар може знаходитись на ринку України до закінчення гарантійного терміну служби.
Запитання:
Чи можна закупляти такий Товар і які ще підтверджуючі документи додавати в Технічній специфікації?
Дякую.
----------------------------------------------------
Відповідь на запит 91/2024
Шановний коритстувачу, повідомляємо, Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі – Особливості), яка прийнята Урядом на виконання вимог Закону.
Відповідно до пункту 31 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація - документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель.
Відповідно до пункту 28 Особливостей тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей.
Згідно з статтею 22 Закону у тендерній документації зазначаються такі відомості, як, зокрема, інструкція з підготовки тендерних пропозицій. Водночас замовник у тендерній документації установлює спосіб підтвердження відповідності учасників вимогам згідно із законодавством.
При цьому тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Отже, замовник самостійно у тендерній документації установлює вимоги, які передбачені законодавством, з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених частиною четвертою статті 5 Закону.
Водночас, ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, а також відповідно до норм Закону та Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій суб’єктів сфери публічних закупівель в конкретних випадках.
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Особливості закупівель Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json