Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича комерційна Фірма "Віспар"

Тема: Інше
Тема розширена: торги за допомогою електронного каталогу
Суть питання:


Вих №22/11 від 22.11.2023
Запит
Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича комерційна Фірма «Віспар» (далі за текстом – «ТОВ «НВКФ «Віспар»), код ЄДРПОУ 30028905, заснована 26.12.2001 року, діє на підставі ліцензії виробництво лікарських засобів, роздрібна торгівля лікарськими засобами (виробництво лікарських засобів в умовах аптеки). За 2022 рік Підприємство сплатило більше 800 000 грн. податків та зборів, на підприємстві працює 18 працівників, з них 3 інваліди. За весь час існування компаній основним видом діяльності є виробництво фармацевтичних препаратів і матеріалів. На даний час немає жодного нарікання та скарг від наших Покупців на якість, ціну, строки поставки, тощо.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 686 від 07 липня 2023 р. у разі коли замовники, які є закладами охорони здоров’я або структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій, такі закупівлі здійснюються з використанням електронного каталогу.
Згідно п. 783 Національного переліку основних лікарських засобів і виробів медичного призначення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2006 року №400 до основних лікарських форм належать лікарські форми, виготовлені в умовах аптеки.
Отже, згідно діючого законодавства продукція ТОВ «НВКФ «Віспар» для закладів охорони здоров’я або структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій, вартість закупівлі становить або перевищує 50 тис. грн., може реалізовуватися тільки з використанням електронного каталогу.
На виконання вищезазначених норм та відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822, ТОВ «НВКФ «Віспар» надало документи та було кваліфіковано у двох категоріях: 33600000-6 Фармацевтична продукція, 33600000-6 Фармацевтична продукція (екстемпоральне виготовлення). 17 листопада категорія 33600000-6 Фармацевтична продукція (екстемпоральне виготовлення) була скасована.
З 03 серпня 2023 ТОВ «НВКФ «Віспар» надало Адміністратору електронного каталогу Державне Підприємство «Медичні Закупівлі України» форми на додавання товару в електронний каталог, зокрема ТОВ «НВКФ «Віспар» просить додати у електронний каталог такі позиції як: Розчин хлогексидину 0,05% 200 мл, Розчин хлогексидину 0,05% 400 мл, Розчин калію хлориду 7.5% 200 мл, Засіб на спиртовій основі для протирання рук, хлоргексидин розчин спиртовий 0,5% 400 мл, хлоргексидин розчин спиртовий 0,5% 5 л .. Ці позиції досі не додані.
З серпня 2023 до теперішнього часу ТОВ «НВКФ «Віспар» надало десятки запитів до Адміністратора електронного каталогу Державне Підприємство «Медичні Закупівлі України», стосовно питання, яким чином наше підприємство може реалізовувати свою продукцію, якщо частину ії продукції не додають до електронного каталогу. Досі не маємо відповіді, ця ситуація блокує роботу підприємства, створює ризики банкрутства та масового звільнення працівників.
На підставі вищезазначеного, Просимо Вас:
- Надати роз’яснення відносно того яким чином Підприємство з ліцензією виробництво лікарських засобів, роздрібна торгівля лікарськими засобами (виробництво лікарських засобів в умовах аптеки) може реалізовувати свою продукцію для закладів охорони здоров’я або структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій, вартість закупівлі становить або перевищує 50 тис. грн.
Директор
ТОВ «НВКФ «Віспар» ______________ Артем Георгієв
Відповідь на запит 783/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що Мінекономіки звернулося листом від 19.12.2023 № 3323-04/69842-03 (додається) до Міністерства охорони здоров’я України та ДП “Медичні закупівлі” з проханням надати інформацію щодо ситуації, яка склалася з ТОВ “НВК “Віспар” та обгрунтованих підстав стосовно неможливості реалізації товарів заявника через електронний каталог, який формує ДП “Медичні закупівлі України”. Листом від 26.12.2023 № 07/7604-12/2023 (додається) надійшла відповідь від ДП “Медичні закупівлі”. У разі надходження відповіді від МОЗ, вас буде додатково поінформовано. 
Додаткові матеріали:
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Електронна система закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json