Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Комунальний заклад Сумської обласної ради "Перша обласна спеціалізована лікарня м. Ромни"

Тема: Планування закупівель
Тема розширена: внесення змін до додатку до плану закупівель
Суть питання: Добрий день! Тендерний комітет просить Вас надати роз’яснення, як діяти комітету відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» (надалі Закон), а саме:
Відповідно до ст. 4 Закону, закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Також відповідно до ст. 4 Закону зміни до додатку до річного плану безоплатно оприлюднюються на веб – порталі Уповноваженого органу.
У 2016р. Закладом було заплановано закупівлю вакцини на суму 18 тис. грн. (додаток до плану було оприлюднено через електронний майданчик zakupki.prom.ua). На протязі року, по незалежних от Закладу причинах, закупівлю не вдалося провести, тому тендерний комітет приймає рішення, з метою раціонального використання коштів, внести зміни у додаток, а саме: виключити з додатку закупівлю вакцин на суму 18 тис. грн.., та на цю суму здійснити закупівлю вати та клейонки, які теж необхідні Закладу.
З розмови з консультантом майданчика zakupki.prom.ua стає відомо, що оприлюднення змін на веб – порталі, а саме ВИКЛЮЧЕННЯ закупівлі вакцини на суму 18 тис. грн. не можливо так як в системі не зберігається історія змін які відбуваються. Консультант порекомендував скласти протокол про виключення процедури але не оприлюднювати на веб – порталі та залишити все як є . Також консультант порекомендував зміни стосовно включення інших предметів закупівлі оприлюднити.
Просимо надати роз’яснення як діяти комітету, тому що виключення процедури, призведе до зміни до додатку до річного плану. Але зазначену зміну (виключення) Замовник не може оприлюднити по причині недосконалої роботи електронного майданчика., що приведе до порушення ст. 4 Закону .
Відповідь на запит 233/2016

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Водночас зазначаємо, що відповідь на звернення міститься в листі від 14.09.2016 № 3302-06/29640-06 “Щодо планування закупівель”, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=3&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc

При цьому, оскільки Законом не визначено спосіб коригування річного плану закупівель та додатку до нього (зокрема шляхом виключення відповідної закупівлі), у разі відсутності подальшої потреби у закупівлі запланованого (відображеного у електронній системі закупівель) предмета закупівлі та виникненні потреби у закупівлі іншого предмета, замовник може прийняти відповідне рішення та внести зміни до додатку до річного плану закупівель шляхом відображення інформації щодо нового предмета закупівлі, керуючись статтею 4 Закону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json