Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Державна екологічна інспекція у Тернопільській області
Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись
Суть питання: За процедурою допорогової закупівлі укладено договір. Проте переможцем торгів умови не виконані (поставка не здійснена в строки визначені договором)та отримано листа про неможливість здійснення поставки. Прошу надати консультацію щодо наших подальших кроків.
Відповідь на запит 772/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт та послуг за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1 мільйон 500 тисяч гривень (частина перша статті 2 Закону).

Поряд з цим, договірні відносини, що виникають при укладенні та виконанні договору між замовником та учасником допорогової закупівлі, не є предметом регулювання Закону

При цьому договірні відносини регулюються зокрема Цивільним та Господарським кодексами України. Порядок зміни та розірвання господарських договорів передбачений статтею 188 ГК України.

Разом з тим, підстави для зміни або розірвання договору визначені статтею 651 Цивільного кодексу України.

Частиною першою статті 629 ЦК України встановлено, що договір є обов’язковим для виконання сторонами.

Крім того, частиною першою статті 525 ЦК України встановлено, що одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 526 ЦК України встановлено, що зобов’язання має виконуватися належним чином зокрема відповідно до умов договору.

Водночас, у разі розірвання договору  замовник може укласти договір за тим же предметом закупівлі з використанням електронної системи або з оприлюдненням звіту про укладений договір після внесення відповідних змін до додатку до річного плану, оскільки такий предмет закупівлі вважатиметься новим предметом договору.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Договір про закупівлю
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2