Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ТОВ"Радник"

Тема: Інше
Тема розширена: Щодо змін від 19.05.2023
Суть питання: Пунктом 17 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості) в редакції від 19.05.2023 передбачено, що Договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 цих особливостей укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону, крім частин другої — п’ятої, сьомої — дев’ятої статті 41 Закону та цих особливостей.
При цьому у пункті 17 перед словосполученням «та цих особливостей» відсутня кома, на відміну від попередньої редакції Особливостей.
Чи може відсутність коми означти, що істотні умови договору про закупівлю (пункт 19) не застосовується?
Відповідь на запит 358/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі –  Особливості), яка прийнята Урядом на виконання вимог Закону.
Відповідно до пункту 17 Особливостей договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 цих особливостей укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону, крім частин другої - п’ятої, сьомої - дев’ятої статті 41 Закону та цих особливостей.
Виходячи з норм пункту 19 Особливостей, істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 пункту 13 (крім підпункту 13 пункту 13) цих особливостей, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім вичерпних випадків, що перераховані в цьому пункті.
З огляду на викладене, відсутність коми в абзаці першому пункту 17 перед "та цих особливостей" в новій редакції Особливостей не впливає на зміст положень Особливостей.
Також інформація щодо  щодо змін, внесених до Особливостей міститься в листі від 17.05.2023 № 3323-04/22523-06 "Щодо внесення змін до особливостей здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування"розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням:
https://me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=22523
Принагідно пропонуємо переглянути вебінар та презентацію до нього, що проведений 18.05.2023 представниками Міністерства економіки України та ДП "Прозорро", в якому розглянуто тему: "Законодавчі зміни в регулюванні закупівель", що доступні за посиланням: https://infobox.prozorro.org/articles/vebinar-na-temu-povernennya-aukcioniv-v-sistemu або у Youtube: https://youtu.be/aDUZHUc5Yms.
Повідомляємо також, що Міністерством економіки спільно з Проектом Європейського Союзу “Підтримка реформи публічних закупівель в Україні” (далі - Проект ЄС) розроблено та розміщено на освітній платформі Prometheus безкоштовні онлайн курси з питань публічних закупівель (https://apps.prometheus.org.ua/learning/course/course-v1:Prometheus+PPTP101+2023_T1/home?fbclid=IwAR23eLlzFj-d5CtOFguTB9AbU_vFuSeOeZWrgn9J1XZoTnP_4DxdHiemEkUhttps://apps.prometheus.org.ua/learning/course/course-v1:Prometheus+PPMEE101+2023_T1/home?fbclid=IwAR3dQeokagH-osH0NC2J_mfFC0oyEZ4lVa3u6vkI2Cwn0rIPv8KwdK-6gj0).
Курс для базового рівня “Публічні закупівлі: від теорії до практики” – призначений для фахівців з публічних закупівель, як для новачків, так і осіб з досвідом, з метою отримання або систематизації знань. Під час проходження даного курсу слухачі отримують інформацію про сучасний підхід, тенденції, державну політику, базовану на принципах країн-членів ЄС, законодавче підґрунтя, повний цикл публічних закупівель – від планування і розробки тендерної документації/пропозиції до виконання договорів та аналізу ефективності закупівель.
Курс для поглибленого рівня “Публічні закупівлі: управління та оцінка ефективності” є продовженням базового курсу та спрямований на покращення управлінських навичок для здійснення планування закупівель, аналізу ринку та ефективності публічних закупівель фахівців. Курс корисний спеціалістам, відповідальним за публічні закупівлі та іншому дотичному до процесу закупівель персоналу: ініціаторам закупівель, юридичним підрозділам та підрозділам внутрішнього аудиту, а також експертам у сфері публічних закупіведь.
Міністерство вітає фахівців у сфері закупівель, що прагнуть власного розвитку та поглиблення знань. Наразі розвиток професії закупівельників в Україні має досить потужний потенціал, саме на такі речі концептуально спрямовані онлайн курси, де експерти закупівельної спільноти діляться знаннями та інструментами задля здійснення закупівель та єдиного сприйняття закупівельного циклу.
Разом з тим, з метою популяризації онлайн курсів та поглиблення рівня знань закупівельників Мінекономіки спільно з Проектом ЄС заплановано проведення таких вебінарів:
- 14.06.2023 на тему: “Вимірювання ефективності закупівель та оцінка якості”, метою якого є допомогти замовникам навчитися проводити оцінку закупівель, показати чим відрізняється ефективність від результативності, розказати що таке економія і як її можна визначити, а також про ефективність застосування практичних інструментів для аналізу закупівель;
- 21.06.2023 на тему: “Планування закупівель: визначення потреб та дослідження ринку”, під час якого будуть висвітлені сучасні підходи для визначення потреб, необхідності проведення аналізу ринку перед плануванням потреб та розглянуті інструменти для аналізу;
- 29.06.2023 на тему: “Публічні закупівлі в період відбудови України”. Мета цього вебінару - підкреслити важливість публічних закупівель у рамках процесу відновлення та подальшої відбудови України.
Зазначені вебінари транслюватимуться ДП “Прозорро” в мережі Facebook на сторінці департаменту сфери публічних закупівель та конкурентної політики https://www.facebook.com/PublicProcurementofUkraine та ДП “Прозорро”  https://www.facebook.com/prozorro.gov.ua. 
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Особливості закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json