Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Комунальна установа Сумської обласної ради Конотопський дитячий будинок - інтернат

Тема: Переговорна процедура закупівлі
Суть питання: Плануємо здійснити закупівлю електроенергії шляхом проведення переговорної процедури закупівлі. Очікувана вартість закупівлі більше 200 тис.грн. Просимо надати відповідь:
1. Чи має право керівник Замовника в зв'язку з ліквідацією тендерного комітету брати участь в переговорах по закупівлі електричної енергії та підписувати документи, які стосуються переговорної процедури закупівлі (запрошення учасників на переговори, протокол переговорів, рішення про намір укласти договір про закупівлю, договір про закупівлю електроенергії)?
2. Чи має право уповноважена особа Замовника підписувати документи, що стосуються переговорної процедури закупівлі? Якщо має, то які?
Відповідь на запит 85/2022

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Частиною десятою статті 11 Закону визначено функції уповноваженої особи.

Поряд з цим відповідно до абзацу третього пункту 11 частини першої статті 9 та частини дев'ятої статті 11 Закону затверджений наказ Міністерства економіки України
"Про затвердження Примірного положення про уповноважену особу" від 08.06.2021 № 40 (далі – Примірне положення).

Відповідно до пункту 4.2. розділу 4 Примірного положення організовувати та проводити процедури закупівель/спрощені закупівлі зобов'язана уповноважена особа.

Згідно з пунктом 4.1 розділу 4 Примірного положення уповноважена особа має право, зокрема: приймати рішення, узгоджувати проекти документів, зокрема проект договору про закупівлю з метою забезпечення його відповідності умовам процедури закупівлі/спрощеної закупівлі, та підписувати в межах компетенції відповідні документи, а також уносити пропозиції керівнику щодо організації закупівельної діяльності.

Крім цього, відповідно до абзацу третього пункту 3.1. розділу 3 Примірного положення уповноважена особа може мати право на підписання договорів про закупівлю у разі надання замовником таких повноважень, оформлених відповідно до законодавства.

Отже, організація та проведення процедур закупівель, у тому числі проведення переговорної процедури закупівлі, належить до функціональних обов`язків уповноваженої особи, яка призначається на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту), підписаного керівником.

Водночас на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланнями https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=24218 та https://me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=60124 розміщено листи від 10.04.2020 № 3304-04/24218-06 “Щодо організації закупівельної діяльності замовника” та від 03.10.2020 № 3304-04/60124-06 “Щодо переговорної процедури закупівлі”.

Також зазначаємо посилання на актуальну статтю ресурсу Prozorro Інфобокс, що містить інформацію з питання, які документи мають бути при проведенні переговорної процедури закупівлі https://infobox.prozorro.org/articles/peregovorna-procedura-zakupivli

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Переговорна процедура закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json