Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Фізична особа - підприємець Ковалишин Любомир Юрійович

Тема: Допорогові закупівлі
Тема розширена: Закупівля UA-2017-03-23-002605-b Машини для обробки даних (апаратна частина)
Суть питання: 22.04.17 р. на розгляд Комісії з розгляду звернень була відправлена вимога UA-2017-03-23-002605-b.b3. Станом на 23.05.17 р. не опубліковано жодного рішення. Начальника відділу обробки інформації ДП"Прозорро" Леся Оліневич відмовляється давати будь-які роз'яснення відносно порушення Порядку здійснення допорогових закупівель Комісією з розгляду звернень. Повідомте, будь ласка, позицію Міністерства відносно статусу, прав та обов'язків Комісії з розгляду звернень. Також повідомте, будь ласка, на якій підставі Комісія може давати рекомендації замовникам, якщо сама ж Комісія порушує Порядок здійснення допорогових закупівель.
Відповідь на запит 622/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Закон застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує відповідні вартісні межі, встановлені в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону.

У разі здійсненні допорогових закупівель з використанням системи застосовується Порядок здійснення допорогових закупівель, затверджений наказом Державного підприємства “Зовнішторгвидав України” (наказом Мінекономрозвитку від 26.07.2016 № 1220 перейменоване в Державне підприємство “ПРОЗОРРО”)  від 13.04.2016 № 35 (далі – Порядок).

Пунктом 13 Порядку визначено, що усі спори між учасником допорогової закупівлі та замовником, що виникли при проведенні допорогової закупівлі, вирішуються згідно з положеннями, наведеними у Порядку, або згідно діючого законодавства України. При цьому порядок усунення порушень в процесі проведення допорогової закупівлі визначено пунктом 14 Порядку.

Разом з тим, звертаємо вашу увагу, що наказом державного підприємства “ПРОЗОРРО” від 20.06.2017 № 49 до Порядку внесено зміни. Відповідну інформацію оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу за посиланнями: https://prozorro.gov.ua/news/zmini-v-oskarzheni-doporogovih-zakupivel; https://prozorro.gov.ua/news/shodo-zmin-v-nakaz-35 та https://prozorro.gov.ua/news/komisiya-bez-povnovazhen-sho-robiti-z-doporogovimi-zvernennyami.

Таким чином, оскільки Комісія з розгляду звернень учасників допорогової закупівлі припинила свою роботу, скарги та відгуки учасники допорогових закупівель можуть лишати на створеному ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна” порталі dozorro.org, який має на меті об'єднати зусилля всіх зацікавлених сторін у закупівлях заради поліпшення якості їх проведення і дати всім охочим інструмент ефективного моніторингу.

Так, в електронній системі закупівель ProZorro реалізована можливість переходу на моніторинговий портал з картки конкретної закупівлі, про що можна детальніше ознайомитись за посиланням https://prozorro.gov.ua/news/v-prozorro-zyavilasya-mozhlivisit-zalishiti-vidguk-pro-zakupivlyu-na-dozorro.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Оскарження допорогових закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json