Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від КНП "Міська поліклініка №25" ХМР

Тема: Тендерна документація
Тема розширена: Внесення змін до тендерної документації
Суть питання: avatar
Чим ми можемо допомогти?
22 листопада поточного року набрали чинності зміни до Закону України «Про публічні закупівлі», внесені Законом України «Про внесення змін до статті 17 Закону України “Про публічні закупівлі” у зв’язку з прийняттям Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень”» від 3 листопада 2020 року № 954-IX. В зв’язку із внесеними змінами до пунктів 5 та 6 частини 1 статті 17 чи потрібно вносити зміни до тендерної документації, якщо закупівлю оголошено до 22.11.2020 року?
Відповідь на запит 2611/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Законом України від 03.11.2020 № 954-IX “Про внесення змін до статті 17 Закону України “Про публічні закупівлі” у зв’язку з прийняттям Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень”  (далі – Закон № 954-IX), який набрав чинності 22.11.2020, внесені зміни до пунктів 5 і 6 частини першої статті 17 Закону України “Про публічні закупівлі”, в яких  слова “злочин, учинений з корисливих мотивів (зокрема, пов’язаний”, “злочин, вчинений з корисливих мотивів (зокрема, пов’язаний” замінюються словами “кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане”.

Статтею 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Разом з цим відповідно до рішення Конституційного Суду України від 09.02.1999 № 1-рп/99 надання зворотної дії в часі нормативно-правовим актам може бути передбачено шляхом прямої вказівки про це в законі або в іншому нормативно-правовому акті.

Ураховуючи, що така вказівка у Законі № 954-IX відсутня, його норми не розповсюджуються на правовідносини до набрання ним чинності.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json